Zabili matku před zraky malé holčičky. Vrazi se neštítili ani dalších ohavností

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
manzele crouchovi
Zdroj: Profimedia

V úterý ráno Řeckem otřásla informace o brutální vraždě mladé ženy. Během loupežného přepadení útočníci přivázali Charalambose Crouche k židli, jeho dvacetiletou manželku Caroline následně ve vedlejší místnosti uškrtili před očima jejich jedenáctiměsíční dcery. Informoval o tom The Telegraph.

Do bytu na athénském předměstí Glyka Nera se lupiči dostali oknem kolem čtvrté hodiny ranní. Tři útočníci vzbudili spící členy domácnosti a s pistolí namířenou na kojence se ptali jeho rodičů, kde mají ukryté peníze a cennosti. Řecko za informace o lupičích nabízí více než sedm a půl milionu korun.

Lupiči nejprve zabili psa, aby svým štěkotem neprobudil sousedy. Následně přivázali dvaatřicetiletého pilota vrtulníku Charalambose Anagnostopoulose k židli. Jeho ženu s dcerou drželi ve vedlejší místnosti. Carolie Crouchová se rozhodla volat o pomoc, útočníci ji proto uškrtili pomocí její vlastní halenky přímo před očima plačícího dítěte.

Mimořádně brutální vražda šokovala i policisty

Přeživší muž uvedl, že nekladl lupičům žádný odpor, prozradil jim, kde se ukrývají cennosti i peníze, prosil jen, aby neubližovali jeho rodině. „V průběhu let jsme viděli několik ošklivých vražd. Ale tato byla extrémně brutální a násilná,“ komentoval chování útočníků policejní mluvčí.

„Slyšel jsem, jak moje žena křičela o pomoc přivázaná k posteli, zatímco já jsem byl přivázán k židli. Prosili jsme zloděje, aby nám neubližovali. Řekli jsme jim, kde jsou peníze, a požádali jsme je, aby nás nechali na pokoji,“ popsal manžel zavražděné.

Vyšetřování vede speciální policejní skupina, která ihned začala pracovat na zjištění identity tří útočníků pomocí kamer umístěných kolem domu oběti. Řecká vláda vypsala odměnu ve výši 300 tisíc eur (7,6 milionu korun) za informace vedoucí k zatčení pachatelů.

Podezřelé se podařilo zadržet

Během středy se podařilo údajné útočníky vypátrat na základě stop DNA, které se našly na oblečení a za nehty oběti. Jedná se o tři muže s kriminální minulostí. Policejní zdroj uvedl, že útočníci byli ozbrojeni a k dosažení svého cíle nemuseli vraždit holýma rukama, což svědčí o jejich mimořádné chladnokrevnosti.

„Byl to ohavný zločin spáchaný s nepředvídatelnou divokostí,“ uvedl mluvčí řecké policie Kleanthis Papagiannopoulos. „Taková brutalita je v naší zemi velmi vzácná,“ dodal.

Starosta rodného města zavražděné ženy Petros Vafinis uvedl, že obyvatelé ostrova jsou v šoku. „Byla tak milé stvoření, úžasná mladá dívka a matka, plná energie. Podílela se na mnoha akcích na ostrově,“ řekl.

Míra kriminality je v Řecku relativně nízká., navíc v prvních devíti měsících roku 2020 ve srovnání se stejným obdobím roku 2019 značně poklesla. Počet vražd se snížil o šestnáct procent, počet loupeží až o čtyřicet procent. Podle policie to souvisí s opatřeními proti koronaviru.

Autor: Aneta StřechováSouvisející články