Zaujal díky svému mimozemskému zjevu. Když začal zpívat, všichni oněměli. I vás ohromí svým výkonem

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
sheldon riley
Zdroj: Profimedia

Pěvecké soutěže jsou samozřejmě především o tom, jaké zlato má člověk v hrdle. Jenomže pokud jste dokonalý zpěvák, ale nedokážete si získat sympatie publika, neokouzlíte a ihned zapadnete mezi davy podobných. Daleko to tedy nedotáhnete. To ale rozhodně není případ mladíka Sheldona Rileyho.

Sheldon se poprvé objevil v show s názvem Voice v Austrálii. V roce 2018 zde okouzlil všechny čtyři porotce svým ojedinělým hlasem, když se pak jejich křesla otočila a oni spatřili, kdo pro ně zpívá hit Frozen, zůstali doslova jako zmražení.

Tehdy měl na sobě totiž Sheldon kostým, ve kterém vypadal jako z jiné planety. Přes obličej měl přehozený závoj ze třpytivých korálků, na sobě pak černý plášť s výrazným péřovým zdobením na ramenou. To celé ladil do černo-bílo-modré barvy, takže se k vybrané písni outfit dokonale hodil.

Diváky hned okouzlil

Sheldon díky svému velkému hlasu a originalitě rychle stoupal na žebříčku popularity. Nakonec se dostal až na třetí místo v celé soutěži. O rok později to sice zkusil novu a neuspěl, i tak se ale proslavil dostatečně na to, aby jeho videa na YouTube měla vysoký počet zhlédnutí a celý svět ho začal poznávat.

Nemluví se o něm jenom jako o zpěvákovi či umělci, ale jako o člověku, který se nebojí ukázat, že je jiný. To ocenil tehdy především Boy George, porotce, který je svou kontroverzností známý, a našel tak konečně někoho sobě rovného.

Sheldon se sice vítězem soutěže nikdy nestal, ale lidé ho znají. Mnoha z nich otevřel oči a ukázal jim, že být jiný nemusí vždy znamenat být špatný. Jeho originální vystoupení ukázalo světu, že i z kontroverznosti se dá vykouzlit něco nezapomenutelného a nádherného.

Jeho barvy jsou bílá a černá

Mnoho lidí ho považuje za zženštilého. Jemu to ale nevadí. Je originál a také se tak cítí. Jeho oblíbenými barvami jsou bílá, černá a jejich kombinace, oblíbeným motivem pak peří a třásně, které rád do svých kostýmů zapojuje.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený SHELDON RILEY (@sheldonriley)

Často vystupuje se závojem přes obličej, nikdo přesto nepochybuje o tom, že to nedělá proto, že by se styděl. Sheldon především vystupuje svými čísly proti diskriminaci a problémům, které se ve světě i v dnešní době objevují. Přestože podle jeho slov se v posledních letech tolerance vůči odlišným lidem zlepšila, stále to není dokonalé.

Na velká pódia se zatím nedostal a vystupuje spíše na malých akcích v okolí svého bydliště v Austrálii. Přesto ale zvládl předat myšlenek více než mnozí slavní lidé, kteří každý týden vystupují před davy. Důležité je, že je na sebe tento dvaadvacetiletý mladík hrdý a stojí si za tím, co dělá.

Zdroj: YouTube, Instagram, agt.fandom.com

Autor: Šárka CvrkalováSouvisející články