Žena vyhrála 161 milionů. Závistiví lidé jí byli neustále v patách, až se dostala na úplné dno

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
zena smutna
Zdroj: Shutterstock

Každý z nás by si přál vyhrát v loterii, jenomže ne každý si to zaslouží. A někteří lidé navíc s výhrou naloží tak, že se snad ani nevyplatí jim ji posílat na účet. V historii je celá řada lidí, kteří si vyhraných peněz příliš neužili. A k těm největším smolařům patří i Evelyn Adams.

Tahle mladá žena vyhrála v loterii v New Jersey hned dvakrát. Hodně lidí si říkalo, že takové štěstí musí mít následek v podobě nějakého velkého problému. A nemýlili se, protože to s Evelyn nakonec dopadlo úplně jinak, než si představovala.

V letech 1985 a 1986 vyhrála dohromady sumu, která činí v přepočtu na české peníze přes 161 milionů korun. Jenomže se svým jměním nedokázala dobře naložit, takže nakonec po pár letech skončila na dně. A to doslova. Jak je vůbec možné takovou částku rozfofrovat?

Ztráta soukromí

Když se stane něco tak velkého, tak závistiví lidé zkrátka začnou fungovat jako nositelé všeho špatného. Evelyn byla snad ve všech novinách v zemi jako šťastná dvojnásobná výherkyně loterie. Jenomže kvůli zveřejněným fotkám ji začali poznávat lidé i na ulici.

Brzy spousta fanoušků zjistila, kde žije. Někteří ji jenom obdivovali, jiní ji ale chodili žádat o pomoc, a když je odmítala, nahrnula se na ni vlna kritiky za to, že s tolika penězi odmítá přispět chudým. Evelyn se musela několikrát stěhovat, ale lidé jí byli stále v patách.

A mnozí z nich dokonce i potom, co skončila úplně bez peněz jen v malé maringotce, nadále chodili škemrat o peníze, a když je odmítala s tím, že nemá, nevěřili jí a několikrát ji i fyzicky napadli. Nakonec to dopadlo tak, že se začala Evelyn bát v noci úplně chodit ven.

Hazard a utrácení

Jak ale vlastně přišla Evelyn o peníze, když nepřispívala chudým? Jednoduše. Utrácením. Začala se věnovat hazardu a velké částky prohrála v kartách. Také podlehla automatům, do kterých naházela denně statisíce. Nakonec jí zbylo jen něco málo.

To se rozhodla investovat do podnikání, jelikož ale neměla žádné zkušenosti a musela hned několik podniků sama financovat, ty nakonec zkrachovaly a místo dalších peněz jí přinesly jenom ostudu. Postupně pak nezbývalo Evelyn nic jiného než prodat i majetek, který měla ještě před výhrou.

Nakonec skončila sama, bez přátel a bez rodiny, kteří ji začali považovat za hamižnou a penězi zkaženou osobu. Místo domu začala bydlet v maringotce a lidem se vyhýbat. Trvalo ale dlouho, než všichni pochopili, že žena už skutečně nic nemá, a přestali ji obtěžovat.

Zdroj: TikTok, YouTube, wikipedia.org

Autor: Šárka CvrkalováSouvisející články