Zuzana Čaputová byla oceněna jako politička. Nadále chce podporovat ženy právničky

od Raina Tomanová
2 minuty čtení
zuzana caputova
Zdroj: Profimedia

Prezidentka Slovenské republiky Zuzana Čaputová se pochlubila svou cenou, kterou dostala za svou činnost pro zemi. Je jím mezinárodní ocenění Justitia Awards v kategorii Výjimečná ženská právnická osobnost pro rok 2021.

Čaputová o tom informovala na svých sociálních sítích, kde zveřejnila nejen snímek, jak cenu přebírá, ale také se svěřila s pocity, jež bezprostředně po převzetí měla.

Cenu si převzala za svou činnost pro Slovensko, ale také pro svůj postoj k ženám, jež se chtějí vydat podobnou cestou.

Čaputová fandí ženám, které chtějí právnickou kariéru

„Tuto cenu tak beru jako závazek chránit spravedlnost a právní stát, zároveň budu nadále podporovat a inspirovat jiné ženy a dívky, které se rozhodly pro právnickou profesi,“ napsala prezidentka k fotografii.

„Ocenění uděluje organizace Women in Law Initiative, která patří pod patronát UNESCO a spojuje ženy v právnických profesích po celém světě. Zabývá se stále aktuálním tématem zlepšení pozice žen nejen v právnické oblasti, ale také podporou ženského vedení.“

Zuzana Čaputová je příkladem toho, že i žena může vládnout. Její postoje inspirovaly několik žen, které se díky ní rozhodly studovat práva nebo se jinak angažovat v politice nebo právničině.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Zuzana Čaputová (@zuzana_caputova)

Čaputová chce pro svou zemi svobodu

Na snímku z Prezidentského paláce je Zuzana Čaputová vyfocená společně s cenou, kterou dostala za svůj mimořádný podíl na slovenské politice a právnické oblasti. Od občanů se dočkala gratulací, ostatně to jsou oni, kdo ji podpořili ve volbách a podporují také nadále.

„Od bývalých komunistických států, které už jsou členy NATO, jako je například Slovensko, Rusko, požaduje, aby se vzdaly práva přijmout spojeneckou pomoc,“ prohlásila v úterý Čaputová. Reagovala tím na skutečnost že posílení východního křídla NATO je i v zájmu Slovenska.

Podle ní tak Rusko může připravit o svobodu nejen její zemi, ale také další postkomunistické země, mezi které patří i Česká republika. Načež se vyrojily informace, že takový projev ohledně Ruska nebyl z její hlavy.

Zdroj: Instagram, seznam.zpravy.cz

Autor: Raina TomanováSouvisející články