Alexandr Vondra se v přímém přenosu pustil do Babiše. Ať se sbalí a odjede i s obytňákem tam, odkud pochází, vzkázal expremiérovi

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
andrej babis
Zdroj: Iveta Lhotská / MAFRA / Profimedia

Andrej Babiš by se prý měl sbalit a i se svým obytným vozem se odstěhovat zpátky na Slovensko. Alespoň takový názor zastává europoslanec Alexandr Vondra, podle kterého už bylo kampaní bývalého premiéra až dost. Do Babiše se pustil v nedělní Partii na CNN Prima NEWS s tím, že se mu nelíbí incidenty, ke kterým na politikových zastávkách dochází.

Andrej Babiš se na svých cestách po republice setkává nejen s kladnými ohlasy. Několikrát musela dokonce zasahovat i policie, když mezi jeho příznivci a odpůrci došlo ke rvačkám. V jednom z případů byl navíc nahlášen i atentát na Babiše.

Situaci na místě často monitorují i neuniformovaní policisté. Povyk, který se kolem Babiše poslední dobou děje, se výrazně dotkl právě Vondry, který se v pořadu vyjádřil k politikově kampani velmi jasně. „Myslím, že toho pána už bylo dost. Lidé si nepřejí znovu Husáka na Pražském hradě,“ nechal se slyšet.

Ať se vrátí, odkud přišel

„Ten pán by udělal daleko lépe, kdyby se vrátil ke svému podnikání nebo si sbalil fidlátka a i s obytňákem se odstěhoval zpátky na Slovensko, odkud pochází,“ pustil se do Babiše ve vysílání Vondra. Objasnil, že mu vadí především incidenty, ke kterým dochází.

„Je to on, kdo štengruje ohromné rozdělení společnosti, kdo nálepkuje politické konkurenty jako fašisty a nacisty. A pak se nesmíme divit, že to ve společnosti začíná vřít. Je namístě to uklidnit, ale první a klíčový krok by byl, aby se Babiš sebral a odjel pryč,“ vzkázal šéfovi ANO.

Andrej Babiš sám na sociálních sítích sdílí pouze pozitivní příspěvky ze svých setkání s fanoušky a směrem ke kritice se obhajuje, že za jednání lidí nemůže. Podle herce Jana Hrušínského navíc tvrdil, že o policistech v utajení nevěděl. I ten se do Babiše pustil na svém facebooku.

„Pouhá fakta: Slovenský komunistický agent StB Babiš nazval české občany během své nelegální prezidentské kampaně nacisty a fašisty. Chce být jejich prezidentem. Česká policie mu při jeho nelegální kampani, kterou vede ve své pracovní době, asistuje a zatýká Čechy, kterým se jeho chování nelíbí. Zaklekává a nasazuje pouta dokonce i školákům. Dětem,“ napsal.

Rakušan se má kvůli meetingům sejít s policejním prezidentem

Právě v souvislosti se zakleknutím autistického školáka při konfliktu na Babišově mítinku v Borovanech se chce sejít ministr vnitra Vít Rakušan s policejním prezidentem Martinem Vondráškem. Po policejním prezidentovi žádá ministr vysvětlení celé situace.

„Detailní prošetření excesu, kázeňské postihy pro chybující policisty, představení taktiky Policie ČR při podobných akcích a aby byli policisté v těchto případech vždy viditelně označeni. To budu požadovat od policie na pondělní schůzce,“ napsal podle iDNES ministr vnitra.

Alexandr Vondra má v tomto ohledu jasno. Babišovo odstěhování se na Slovensko a konec jeho působení v naší politice by Českou republiku podle jeho slov ochránil před podobnými spory, ke kterým v poslední době na jeho srazech dochází.

Zdroj: CNN Prima NEWS, Přehledně24, iDNES, Facebook, Twitter

Autor: Šárka CvrkalováSouvisející články