Andrej Babiš půjde kvůli Čapímu hnízdu znovu před soud. Fraška pokračuje, míní veřejnost

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
Andrej Babis
Zdroj: Jiří Koťátko / CNC / CNC / Profimedia

Kauza Čapí hnízdo pokračuje. V lednu byli v případu nepravomocně zproštěni obžaloby z dotačního podvodu bývalý premiér Andrej Babiš a někdejší manažerka Agrofertu Jana Nagyová. Státní zástupce Jaroslav Šaroch proti prvoinstančnímu rozsudku podal odvolání.

Ačkoli podle Babišova advokáta Michaela Bartončíka nejsou pro odvolání důvody, čeká šéfa ANO i jeho někdejší poradkyni další soud. Tentokrát se případem bude zabývat Vrchní soud v Praze.

Důvody nejsou, Nagyová to nečekala

Šaroch podle Seznam Zpráv o odvolání informoval den před vypršením lhůty, kterou na vyjádření ze zákona má.

„Odvolání bylo podáno jako takzvané ‚blanketní‘, to jest bez podrobnějšího odůvodnění. Odůvodnění bude následně, v dodatečné lhůtě (do 5. května 2023), doplněno,“ vysvětlil pro iDNES mluvčí Městského státního zastupitelství v Praze Aleš Cimbala.

„Neznám žádný nový důkaz, který by bylo možno provést. Stávající důkazy dle mého názoru nalézací soud hodnotil velmi kriticky, a to z pohledu obhajoby i obžaloby. Vypořádal se bezezbytku se všemi právními i skutkovými okolnostmi důležitými pro rozhodnutí ve věci,“ cituje týž server Babišova právníka.

Jana Nagyová pak Seznam Zprávám řekla, že doufala, že státní zástupce odvolání nepodá. Podle ní soudce Šott rozhodoval velice důkladně a prostor pro právní ani faktické pochybnosti žádné nenechal.

Fraška pokračuje

Podle veřejnosti je rozhodnutí o dalším soudu správné. Mnozí se však obávají, že ani to nikam nepovede. Ačkoli jistá část veřejnosti dle příspěvků z diskuzí věří, že by si Babiš trest zasloužil, protahování kauzy a další soudy jsou zároveň podle mnoha lidí zbytečné.

„Fraška pokračuje,“ myslí si pan Radovan na facebooku. „Šaráda a vylhaná kauza Čapí hnízdo má své pokračování! Že to někoho baví pořád se ztrapňovat,“ doplňuje paní Vlasta.

K odvolání a pokračování soudu se na facebooku vyjádřil i spolek Milion chvilek pro demokracii, který oceňuje, že se Babiš nestal prezidentem, a nemá proto prezidentskou imunitu.

„Tu absolutní ekonomickou neschopnost vlády je třeba přebít další zbytečně natahovanou kauzou, no. Proč ne?“ ptá se s nadsázkou na twitteru pan Matěj.

„Však ty do těch tepláků jednou půjdeš, zloději,“ uvádí v komentářích na Novinkách pan Tomáš. Uživatel Miroslav mu ale oponuje: „Máte to marné. Andy nic neukradl, a dokonce ani neví, co to krást je. Dlužena Alča to může potvrdit.“

Zdroj: Přehledně24, iDNES, Seznam Zprávy, Twitter, Novinky

Autor: Šárka CvrkalováSouvisející články