Babiš o své kandidatuře na prezidenta promluví v listopadu. Do té doby má čas plnit sociální sítě záplavou fotek

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
andrej babis
Zdroj: Petr Horník / Právo / Profimedia

Bývalý premiér Andrej Babiš se stále nerozhodl, zda na Hrad kandidovat bude, nebo nebude. Své konečné rozhodnutí prý oznámí nejspíš 4. listopadu. Tvrzení, že už prezidentskou kampaň vede, odmítl. Jeho současné cesty v obytném voze po republice údajně nemají s případnou kandidaturou na prezidenta nic společného.

„Já se vyjádřím na poslední chvíli, vypadá to na 4. listopadu,“ řekl podle iDNES Babiš. Řada lidí na jeho vyjádření netrpělivě čeká, místo rozhodování ale bývalý premiér jezdí po republice, fotí se s fanoušky a případnými voliči, a příliš se nevěnuje své práci.

Několik týdnů už se ve Sněmovně neukázal, kritiku, že nepracuje, ale bere s humorem. Tvrdí, že jeho cesty s obytňákem podniká jako předseda hnutí ANO. Místo toho, aby promluvil na rovinu o své kandidatuře na prezidenta, zaplavuje sociální sítě fotkami, které jedny baví, jiné rozčilují.

Zdravím z kempu!

Babiš své sociální sítě, především pak facebook, zaplavuje denně příspěvky, ve kterých se svěřuje, kde všude byl a co viděl. Podle některých Čechů je toho už příliš, politik si totiž fotí doslova každý strom. Tentokrát se pochlubil nejen snímky s voliči.

Na některých fotkách popsal krásy přírody v Mariánských lázních, na dalších pak vyfotil psa jednoho z fanoušků. „Ještě jedna z Karlových Varů,“ napsal k fotce, jako kdyby v jiných městech žádní psi nežili. Každou fotku, kterou sdílí, navíc doplní Babiš srdíčkem.

„Zdravím vás z kempu v Mariánských Lázních. Ale popořadě. Jeli jsme Nejdek, Chomutov, Karlovy Vary, kde jsem v poslední době fakt často. A samozřejmě Stanovice a Horní Slavkov. Děkuju moc za všechny vzkazy,“ zhodnotil své cestování na závěr politik také ve videu.

Kontroverzní aplikace

Kromě cestování po republice připomněl Andrej Babiš několika slovy v poslední době také svou aplikaci Pojď do mě. Proč to udělal, není úplně jasné, v minulosti měla totiž platforma pár kontroverzních problémů. Vyplývá to například i z článku, který vydal v roce 2020 iRozhlas.

„Hnutí ANO chybovalo v kampani před volbami v roce 2017. Nevykázalo některé náklady. V účetnictví mu chybělo 668 tisíc korun, které zaplatilo převážně za průzkum veřejného mínění, ale i za správu aplikace Pojď do mě,“ píše se na webu.

Aplikace přitom spočívala v tom, že mohl člověk poslat Babišovi až minutové video a zeptat se ho prakticky na cokoli. Ačkoli v minulosti měla aplikace nějaké problémy, dnes se s ní Babiš chlubí. Je nejspíš jasné, kterých dotazů má nejvíce. Bude, nebo nebude tedy nakonec kandidovat na prezidenta?

Zdroj: Facebook, iDNES, ČTK, Deník N, iRozhlas, Forum24, Přehledně24

Autor: Šárka CvrkalováSouvisející články