Česko patří na Západ, hlásají nové antibabišovské billboardy. Spojení politika s Putinem je už ale podle lidí příliš

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
andrej babis
Zdroj: PETR TOPIČ / MAFRA / Profimedia

Vládní strany z koalice SPOLU se rozhodly bojovat proti Adreji Babišovi. Společně tak začaly billboardovou kampaň, na které bývalého premiéra srovnávají s Vladimirem Putinem. Podle Babiše jde o naprosté politické i kulturní dno, píše Deník N. A to si myslí i řada občanů ČR.

Od začátku tohoto týdne po internetu, zejména pak po sociálních sítích začal kolovat obrázek billboardu, na kterém je Andrej Babiš společně s Vladimirem Putinem a celý obraz má působit dojmem jakéhosi falešného lákadla na nový snímek. Billboardy jsou také vidět u silnic a dálnic, jako například na cestě z Příbrami do Prahy.

Slova na billboardu pak hlásají: „Závislost na Rusku, bezpečnostní hrozba. Nová hrozba, stejní agenti.“ Tento billboard je i na úvodní webové stránce ODS. Existuje ale i několik obdob plakátu, na kterém je opět Babiš přirovnáván k ruskému prezidentovi. Koalice SPOLU tímto způsobem bojuje proti Babišovi a podporuje před volbami vlastní koalici.

Navíc má jít nejspíš také o vtipnou narážku na Babišovy billboardy, kterými před časem upozorňoval na to, že za jeho vlády bylo v České republice lépe. Těm se v minulosti vysmál už Tomio Okamura, který vytvořil jejich obdobu. Srovnávání českého politika s Putinem, který nyní řádí na Ukrajině, je už ale podle mnohých opravdu příliš.

Česko patří na Západ

Řadě lidí se nelíbí Babišovy názory a jeho jednání. Jedním z velkých témat je mimo jiné i jeho postoj k Rusku. Právě vůči tomu se vyhradili politici i na twitteru, kde se rozhodli mimo jiné billboardy zveřejnit. „Vláda Andreje Babiše i přes upozornění bezpečnostních služeb na hrozby spojené s rizikovými dodavateli nevyloučila firmy z Číny a Ruska z tendru na Dukovany,“ píše se v příspěvku.

„Nová hrozba. Stejní agenti. Andrej Babiš může za to, že Česká republika je téměř 100% energeticky závislá na nebezpečném Putinově Rusku. My víme, že Česká republika patří na Západ!“ píše se pro změnu na facebookové stránce koalice SPOLU.

Tohle už je vážně moc

Lidé na internetu se proti novým plakátům bouří. Někteří sice nejsou Babišovými podporovateli, i tak jim ale přijde, že dělat si legraci ze spojitosti Babiše s Putinem není rozhodně na místě. Pod příspěvky je tak dle názorů sledujících koalice za tento krok spíše kritizována.

„Nějaký důkaz, že za to může Babišova vláda? Co udělali, nebo neudělali konkrétního? Jinak je to od vás pouze výkřik na úrovni SPD. I když vlastně vy stejně jako oni blokujete uživatele,“ napsal jeden ze sledujících. Ačkoli podle několika lidí je pravda, co SPOLU hlásá, plakáty s Babišem vedle Putina jsou už prý příliš.

„Nevolím Babiše. Nemám ho rád a řadím se spíše k jeho odpůrcům. Nemám ale tendenci s tím veřejně vystupovat. A i kdybych měl, tohle mi už přijde opravdu přes čáru. Vláda si dělá podobnými nápady jenom ostudu. Zvlášť v dnešní době by měli mít lidé o něco silnější morálku,“ okomentoval pro Přehledně24 situaci s billboardy šestatřicetiletý Alex z Plzně.

Zdroj: ODS, Přehledně24, Facebook, Twitter, Deník N

Autor: Šárka CvrkalováSouvisející články