Je to vaše vina. Babiš vzkázal médiím, že mohou za nenávist ve společnosti

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
Andrej Babis
Zdroj: LADISLAV KŘIVAN / MAFRA / Profimedia

Na jednu stranu Andrej Babiš využívá vlastní média k tomu, aby mu budovala image, na tu druhou si ale stěžuje, že většina jich šíří nenávist. To, že je společnost rozdělená na dva tábory, není vinou prezidentských voleb, ale právě médií, myslí si šéf ANO.

Podle neúspěšného prezidentského kandidáta byla jeho kampaň především o míru. A to tvrdí i přesto, že neustále upozorňoval poměrně útočně na to, že Pavel v případě svého zvolení zemi zatáhne do války.

Babiš si myslí, že média jeho původní sdělení jen překroutila a obrátila proti němu. „My jsme mluvili o míru, vy jste to všechno překroutili. Vy, média, vy jste z toho udělali nenávistnou kampaň. Já mluvil o míru, ne o válce,“ uvedl ve středu Babiš ve svém proslovu.

Za 2 miliony

V posledních několika týdnech vyšlo v řadě lifestylových magazínů z vydavatelství Mafra patřícího pod Agrofert hned několik článků o Babišovi, jeho soukromí a rodině. Server Hlídací pes podle ceníkové ceny vypočítal, že jakožto běžný inzerent by za ně musel Babiš dát minimálně 2 miliony korun.

Přesto má ale Andrej Babiš obecně s médii velký problém. „Ta nenávist a rozdělená společnost je vaše dílo,“ vzkázal médiím.

Uvedl také příklad článku, který je podle jeho slov „největším hnusem“. „Děti zástupců ANO před volbou prezidenta musely se zpovídat před celou třídou. Učitelé ve třídách a děti mých spolupracovníků média před celou třídou dehonestovala,“ tvrdí expremiér.

Za všechno můžete vy

Médiím pak vytkl i propíchané pneumatiky u aut, rozbitá skla a vlámání se do zahrady. To vše podle jeho slov lidé dělají z nenávisti k politikům, mohou za to ale média. Nezapomněl připomenout ani ostrý náboj, který dostala jeho žena v obálce.

„Nenávist a posměvačství, které bylo nejen v mainstreamových médiích, ale i na sociálních sítích, bylo tak velké, že budovalo a velmi prohlubovalo příkopy,“ doplňuje podle serveru Reflex Babišova slova poslanec za ANO Aleš Juchelka.

Ten je stejně jako Babiš přesvědčen, že svému kodexu fungování se zpronevěřila i veřejnoprávní média. A zdá se, že s Babišem souhlasí i občané. Například pan Zdeněk mu na facebooku vzkázal, že ačkoli s ním v mnoha politických názorech nesouhlasí, v tomto mu musí dát za pravdu.

Na druhou stranu ale mnoho lidí zastává názor opačný. „Andreji, zase kňučíš, protože když média nemůžeš kontrolovat jenom ty a jsou nezávislá, tak je to hned problém. Pak totiž nemůžeš svým ovečkám nalhat to, co potřebuješ, viď? Už sis postěžoval doma Monče? Třeba ti dá kapesníček,“ poradil mu uživatel Jirka.

Zdroj: Přehledně24, Facebook, Hlídací pes, Reflex

Autor: Šárka CvrkalováSouvisející články