KOMENTÁŘ: Andrej Babiš „maká jak vzteklej“. Výjimečně dorazil do Sněmovny a ochutnal svou vlastní medicínu

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
Andrej Babis
Zdroj: LADISLAV KŘIVAN / MAFRA / Profimedia

O tom, že je Andrej Babiš mistr v protiřečení sám sobě, ví už pravděpodobně každý. Nedávno se dokonce ukázalo, že tuto svou schopnost předává i dalším členům hnutí ANO. Například Karel Havlíček je výborným žákem. Aby ale jeho mistr nevyšel ze cviku, i nadále v protiřečení exceluje a nestačí udivovat veřejnost. Do práce Babiš chodí jen, když se mu chce. A to není moc často. Nedávno si ale postěžoval, že politici kolem něho nepracují a do Poslanecké sněmovny jich přišlo jen pár.

Tento text je komentářem autorky.

Minulý týden ve čtvrtek do Sněmovny dorazili pouze tři ministři. Ostatní včetně premiéra Petra Fialy se ze zasedání omluvili, uvádí Novinky. Dalo se čekat, že bude situace spojována s Andrejem Babišem, který svou přítomnost v práci v posledních měsících moc neřeší.

Jenomže právě ten se k překvapení mnohých ve Sněmovně objevil. Místo toho, aby o situaci pomlčel a dělal, že konečně něco dělá, natočil si ze schůze video, na kterém si lidem postěžoval, že politici kolem něho nepracují.

Já makám jak vzteklej

„Vážení přátelé, makám jak vzteklej. Nikdo tu není. Všichni jsou pryč. Já tu sedím a mluví Karel,“ uvedl na krátkém videu Babiš a ukázal lidem několik prázdných míst ve Sněmovně.

V aktuálním rozhovoru pro iDNES se pro změnu nechal slyšet, že práce poslance není o vysedávání ve Sněmovně. Na dotazy serveru, zda bude po neúspěšných prezidentských volbách chodit do Sněmovny častěji, odpověděl, že ano. Má to ale háček.

„Určitě tam budu častěji, ale neznamená to, že tam budu každý den,“ nechal se slyšet. Samozřejmě, to by přece bylo až příliš. To si myslí i lidé v komentářích na Novinkách. Podle nich je škoda, že Babiš ustupuje politicky do pozadí. Lepší by prý bylo, kdyby šel do pozadí úplně.

Když už pracuje, tak si stěžuje

Když už se Andrej Babiš ukáže v práci, nezapomene si na něco postěžovat. Když právě nemůže zkritizovat vládu, alespoň se svým sledujícím na facebooku svěří, jak chudák trpí zimou. V jeho poslanecké kanceláři totiž prý zapomněli topit.

Někteří lidé se ho sice zastali a doporučili mu, aby si příště vzal do práce svetr, který mu upletla paní Pekarová, jiným už ale expremiérovo fňukání leze na nervy. „Možná lepší, když do té práce nechodí. Alespoň si pořád na něco nestěžuje,“ myslí si pan Daniel.

„Tohle by už nezvládl ani Chocholoušek. 2,4 milionu lidí chtělo za prezidenta regulérního blázna, neskutečné,“ hodnotí situaci v komentářích na iDNES pan Martin.

Lidé se do Babiše navážejí v mnoha ohledech, nikdo se ale nepozastavil nad jednou věcí: Je opravdu náhoda, že politici nedorazili do Sněmovny právě ve chvíli, kdy dorazil Babiš? Možná si jenom šéf ANO zasloužil ochutnat svou vlastní medicínu…

Zdroj: Přehledně24, Novinky, iDNES, Facebook

Aautor: Šárka CvrkalováSouvisející články