Andrej Babiš do práce ani přes ujištění nechodí. Politici se bouří, jiní si dělají ze situace legraci

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
Andrej Babis
Zdroj: LADISLAV KŘIVAN / MAFRA / Profimedia

Andrej Babiš se rozhodl, že i nadále zůstane poslancem a lídrem hnutí ANO. Podle velké části politiků jde o ironii, jelikož v posledních měsících byl velmi často kritizován za to, že nechodí do práce, tedy jako zvolený poslanec do Poslanecké sněmovny. Doufají, že se v současné době situace zlepší, zatím to tak ale nevypadá.

Andrej Babiš se v minulosti nedostavil na mnohá jednání. Nejprve byly důvodem jeho cesty v karavanu po republice, když ale nedorazil ani na projednávání finančního rozpočtu, byl to pro společnost i politické zástupce skandál.

Neobjevil se ani na nedávném hlasování o nedůvěře vládě. Ve středu, když zveřejnil své rozhodnutí zůstat poslancem, slíbil, že do práce opět začne chodit. Jenomže už ve čtvrtek svůj slib porušil. Ráno se omluvil z jednání dolní komory, údajně kvůli pracovním důvodům.

„Budu chodit do Sněmovny, začal jsem tam chodit,“ cituje středeční slova Babiše server Novinky. „Babiš Andrej, omluven na celý jednací den, pracovní důvody,“ četla pak o necelý půlden později předsedající schůze Sněmovny Věra Kovářová.

Politikům se jeho jednání nelíbí

Na pracovní morálku Andreje Babiše si stěžují politici už delší dobu. V posledních týdnech se kritika znásobila.

„Andrej Babiš je takový yetti Poslanecké sněmovny. Hodně se o něm mluví a píše, ale nikdy ho tu nikdo pořádně neviděl. Nejinak je tomu dnes. Absenci 80 % neodpouští ani ve škole, pane poslanče, natož v jakékoli práci. Beztak ani v Agrofertu,“ napsal například na svém facebooku Ivan Bartoš.

Ten se ale dočkal za své vyjádření kritiky. „No jo, už Piráti zapomněli, že za Babiše měli 18 křesel. Pěkně jste otočili. Kdyby to lidi věděli, s kým jste se spojili, v životě vás nevolí!“ vzkázal mu pan Petr.

Na Babišovo chování si nicméně stěžují i další politici. Podle Markéty Pekarové Adamové se například zdálo, že Babiš konečně pochopil svou práci. O den později se ale ukázalo, že nepochopil nic. Že byl dnes opět nepřítomen, zdůraznila na svém twitteru.

Dělají si z něho legraci

Některým politikům chování Andreje Babiše vadí, jiní proti němu bojují s humorem. Například senátorka Miroslava Němcová na svém twitteru uvedla: „AB včera oznámil, že začne chodit do Sněmovny, ale dnes už to neplatí, nepřijde. Vaječňák, pyžamo, politický detox… To vše už zkusil a jezulátko nefunguje. Nejspíš se bojí, že vyjde najevo, že klikat se ještě nenaučil.“

Podle uživatele s přezdívkou Surikata by se Babiš neukázal ani na mírovém summitu, který by sám svolal. A humorných narážek na expremiérovu pracovitost je celá řada. „Andrej Babiš, který má ve Sněmovně absenci přes 80 %, se rozhodl pokračovat v politice. Snad konečně začne chodit do práce,“ uvedla na svém facebooku ODS.

„Nemusí tam chodit. Stačí, když to dluhopi*da Alča a multifunkční Kája nějak vysvětlí babiškám. O nic jiného nejde,“ dodává pak s nadsázkou pan Miroslav v komentáři na Novinkách.

Zdroj: Přehledně24, Novinky, Twitter, Facebook, ODS

Autor: Šárka CvrkalováSouvisející články