Kupka přinesl do Partie počítadlo na Havlíčkovy lži, ten se bránil. Kritiky se dočkali oba a počítadlo by podle reakcí lépe využil Stanjura

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
Karel Havlicek
Zdroj: LADISLAV KŘIVAN / MAFRA / Profimedia

V nedělní Partii Terezie Tománkové na CNN Prima NEWS se spolu utkali ministr dopravy Martin Kupka a jeho předchůdce Karel Havlíček. Ti se navzájem obviňovali ze lží, Kupka dokonce donesl počítadlo, na kterém vyřčené nepravdy svému oponentovi počítal.

Exministr Havlíček hned na začátku debaty otevřel otázku, zda je stále třeba ministerstvo pro evropské záležitosti, když už ČR nepředsedá Evropské radě. Podle Kupky se ale odehrají v následujících letech změny, pro které je rozhodně dobré resort dál mít.

Počítadlo na lži

Kupka do Partie přišel s počítadlem a s tím, že by chtěl bývalému ministrovi počítat veškeré lži, které vyřkne. To se ale obrátilo proti němu.

„Začali jste se utápět v tom, že máte pravdu a výsledky. My ale vidíme množství dezinformací. Pokud byste na to chtěli použít počítadlo, tak by vám nestačily kuličky,“ oznámil mu Havlíček. Kupka se ale nedal a dál poctivě zaznamenával, co se mu na slovech jeho oponenta nezdálo.

„Dnes jsem do Partie s Karlem Havlíčkem přinesl počítadlo. Za každou lež, manipulaci a nepravdu jsem mu přidal kuličku doleva. Za necelou hodinu jich dokázal nasbírat 30. To je i na pana Havlíčka úctyhodný výkon!“ napsal později na svém twitteru.

„Jenže on nelhal a nemanipuloval, měl naprostou pravdu. Ale chápu, že pro vás ta pravda byla nepříjemná,“ vzkázal mu v komentářích uživatel H. K.

„Vypadá to, že za dva roky vládnutí vyprodukujete schodek 660 miliard. A vy si šoupete kuličky zprava doleva. Tomu říkám fakt slušný signál,“ přidal se pan Jan.

„Havlíček počítadlo nepotřeboval. Z huby Kupky to celé byla jedna velká lež a to se počítá snadno,“ uvedl v komentářích na iDNES pan Petr.

„Hrátky s kuličkami byly více než trapné. Takto se nechová ani puberťák. Počítadlo by lépe využil pan Stanjura, třeba by potom nebyly chyby v rozpočtu,“ píše na facebooku paní Blanka.

Pochval se nedočkal ani Havlíček

Pan Dalibor na sociální síti uvádí, že Kupka je jen děcko. „Nejhorší na tom je, že ani jeden z vás nemá nejmenší ponětí, jak státní finance fungují. Kdybych si ale musel vybrat, kdo dává větší smysl, vybral bych si pana Havlíčka,“ napsal.

Sám Havlíček na své sociální síti uvedl, že v Partii bylo díky počítadlu sice veselo, lidé v dnešní době ale ke smíchu moc důvodů nemají. A může za to vláda.

S úspěchem u uživatelů se ale nesetkal. „Místo mozku máte v hlavě lečo. Co dodat,“ myslí si jeden z uživatelů twitteru. Reagoval tím na dřívější Havlíčkovu kritiku takzvaného Fialova leča, ve kterém politik shrnoval vysoké ceny za zeleninu.

„Pane Havlíčku, ta inflace to je důsledek vašeho vládnutí. A mimochodem, to ten váš šéfíček tady zdražoval několikanásobně více, než byla inflace. A tím ji ještě podpořil,“ vzkázal pak exministrovi pan Miroslav.

Zdroj: CNN Prima NEWS, Přehledně24, Twitter, iDNES, Facebook

Autor: Šárka CvrkalováSouvisející články