Lidé opět demonstrovali za Česko na 1. místě. Tentokrát před sídlem České televize

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
demonstrace
Zdroj: Stanislava Benešová / Právo / Profimedia

V Praze proběhla již poněkolikáté demonstrace Česko na 1. místě. Lidé podporující iniciativu se 17. listopadu sešli na Václavském náměstí, odtud tentokrát pokračovali před sídlo České televize. Podle organizátorů chtěli poukázat především na to, že veřejnoprávní média v ČR jsou zmanipulovaná.

„Poslal jsem dopis do ČT a požádal jsem, aby několik z nás nechali vystoupit ve svátek 17. listopadu v přímém přenosu,“ uvedl před několika dny podle Deníku Ladislav Vrabel, který protesty organizuje. „Chceme přímý přenos, aby to nemohli sestříhat a manipulovat,“ dodal.

Lidí se nakonec sešlo podle iDNES několik tisíc a organizátoři přičítali podle jejich slov nízkou účast sychravému počasí. Podle odhadů bylo účastníků zhruba okolo pěti tisíc.

Demisi vládě

Jako v předchozích případech i tentokrát demonstranti požadovali demisi vlády. „Když chce více než polovina lidí v této zemi demisi vlády, tak bude nutná,“ uvedl Vrabel. Dodal, že lednová protestní akce, kterou spolek plánuje, by měla být masakrem, který všechno změní.

Následující demonstrace se bude konat 14. ledna a Vrabel na ni pozval i lídra SPD Tomia Okamuru a lídry menších neparlamentních stran.Tvrdil také, že je třeba mluvit o válečných reparacích, odškodnění od Německa a že se musí najít politik, který se nebude bát toto téma řešit, píše iDNES.

Jak potvrzují fotografie zveřejněné na serveru Novinky, lidem se nelíbí, že Fialova vláda podporuje Ukrajinu a Českou republiku podle jejich slov odsouvá až na druhé místo. V davu se tak objevili například i jedinci s transparenty hlásajícími „Žádné zbraně Ukrajině, plyn jedině z Ruska“.

Někteří účastníci demonstrace měli dokonce na hlavách čepice s motivy ruské vlajky. V průvodu se pak objevil také transparent s vládními členy ve vacích na mrtvoly, který paroduje nedávnou vlajku s Putinem vyvěšenou na ministerstvu vnitra.

Veřejnost není pravdivě informována

Jedním z hlavních témat včerejší demonstrace byla informovanost veřejnosti médii. K té se Česko na 1. místě vyjádřilo i na svých facebookových stránkách. „17. 11. jsme cinkali a 26. 11. jsme se připravovali na generální stávku. Jak tomu bude letos, je na nás všech. Kdybychom mohli sdělit veřejnosti všechna fakta, nemuseli bychom dělat demonstrace,“ uvádí příspěvek.

„Jenže veřejnost není pravdivě informována, veřejnost je jen nepravdivě hypnotizována. ČT je jedním z hlavních hypnotizérů manipulujících mysl lidí polopravdami a lží. Díky médiím žijeme v převrácené realitě,“ kritizuje dále sdělení.

Vrabel podle Deníku předem řekl, že celý protest na Kavčích horách bude poklidný a že před budovou České televize vystoupí celkem 17 řečníků. Demonstranti se pak skutečně nepokusili do televize vniknout a akce proběhla bez komplikací, dodává iDNES.

Zdroj: iDNES, Novinky, Deník, Facebook, Přehledně24

Autor: Šárka CvrkalováSouvisející články