Místopředsedkyně Sněmovny Mračková Vildumetzová končí ve své funkci. Rezignovala se slzami v očích

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
Jana Mracková Vildumetzova
Zdroj: Profimedia

Místopředsedkyně Sněmovny za ANO Jana Mračková Vildumetzová končí ve své funkci. Rezignovat k 30. září se rozhodla na základě nátlaku politiků i veřejnosti. Vildumetzová se stala terčem kvůli stykům se Zakaríou Nemrahem obviněným v kauze Dozimetr. Ten je podle nedávno zveřejněných informací kmotrem jejího dítěte a šel jí také za svědka.

O tom, že byl Nemrah svědkem na svatbě místopředsedkyně PS informoval včera web Neovlivní. Podle serveru to jasně doložila svědectví, která má k dispozici. „Jasně, že byl Zaky na jejich svatbě. Byli přátelé. Všichni tři, nikoli jen Zaky s Mračkem, jak teď Vildumetzová tvrdí,“ uvedl jeden ze svědků.

Vildumetzová nicméně reagovala slovy o tom, že se rozhodně nejedná o jejího blízkého přítele, za svědka jí prý šel jen ze známosti s manželem. Kritiku veřejnosti ale nakonec nedokázala unést. Po oznámení své rezignace na tiskové konferenci skončila v slzách.

„Pokud jde o naši svatbu, je pravda, že si ho manžel nakonec vybral za svědka. Šlo o změnu, kterou udělal na poslední chvíli, za manželovu sestru, která v den naší svatby rodila,“ napsala Seznam Zprávám Mračková Vildumetzová. Podle některých politiků to ale rozhodně nevysvětlilo, proč se stal kmotrem jejího dítěte.

Působí značně nedůvěryhodně

Mezi politiky, kteří požadovali po Vildumetzové rezignaci, byli například vicepremiér a předseda KDU-ČSL Marian Jurečka, ministr vnitra Vít Rakušan nebo předseda klubu STAN Josef Cogan. „Působí značně nevěrohodně, že někdo ‚nezná‘ kmotra svého dítěte,“ uvedl polední zmíněný podle serveru Česká televize.

„Připomenu jen, že Petr Gazdík rezignoval na post ministra školství v situaci, která zdaleka neodpovídala tomu, co teď vyplouvá na povrch ohledně paní místopředsedkyně,“ doplnil ho šéf lidoveckého klubu Marek Výborný. Na twitteru ji dále k rezignaci vyzval i šéf Pirátů Ivan Bartoš.

„Paní Mračková by měla na svou pozici ihned rezignovat. Ona a její manžel se úzce přátelili se členem Rédlova gangu a navíc lhala. Jako svědka a kmotra si opravdu neberete někoho, koho sotva znáte přes manžela, jak tvrdila. A nepomůže jí ani rychlé smazání svatebního videa,“ uvedl.

Svědomí má čisté

Sama politička při rezignaci podle iDNES uvedla, že má svědomí čisté. „Musím promluvit i jako matka a žena, mám dvouletého a třiadvacetiletého syna. Mám rodinu a to je pro mě nejdůležitější na světě,“ prohlásila před médii i politiky.

„Tahle mediální štvanice mě neuvěřitelně zraňuje. Proto jsem došla k rozhodnutí, které není spravedlivé, ale zaslouží si ho rodina. Rezignuji na post místopředsedkyně sněmovny.“ Rezignaci oznámila se slzami v očích.

Informace o její rezignaci sdílela ČT24 i na svém facebookovém profilu. Příspěvek se dočkal několika stovek reakcí. Někteří sledující její rozhodnutí oceňují, jiní jí děkují za dosavadní práci ve Sněmovně, ale další kritizují její předchozí vyjádření a jsou rádi, že ze své pozice odešla.

„Nezlobte se, ale za kmotra společnému dítěti jde většinou blízký přítel rodiny. Ne jen nějaký kamarád manžela, kterého skoro neznám,“ píše jedna ze sledujících.

Zdroj: Neolivní, Přehledně24, iDNES, Seznam Zprávy, Česká televize, Facebook, Twitter

Autor: Šárka CvrkalováSouvisející články