Poslední přípravy vrcholí. V pátek začíná Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary

od Veronika Holcová
2 minuty čtení
Návrh bez názvu
Zdroj: nikolaprihodova / Shutterstock.com

Na co se těšit a co rozhodně neminout na Mezinárodním filmovém festivalu Karlovy Vary? I letošní 56. ročník nabízí kromě filmů i bohatý doprovodný program pro malé i velké návštěvníky. Koncerty, Relax zóny i KVIFF Talks vám zpříjemní festivalovou náladu.

K zahajovacím slavnostem v první den festivalu patří i zahajovací koncert. Letos vystoupí 1. července na pódiu u hotelu Thermal skupina MIG 21 za doprovodu a sboru orchestru Národního divadla. Toto výjimečné spojení s názvem SymfoMIG premiérově zahrálo na pražském Metronome festivalu a nyní se chystají spolu s doprovodem baletek a striptérek do Varů. Koncert začíná ve 22.45 a zakončen bude tradičním zahajovacím ohňostrojem.

„Provést zahajovací koncert 56. ročníku KVIFF s orchestrem Národního divadla je pro naši chlapeckou, taneční, pěveckou a striptérskou skupinu z Prahy 5 – Smíchova jednou z největších možných ctí i čestí. Se zapojením pěveckého sboru a členek baletu připravujeme dosud nejpočetnější uměleckou fúzi v historii naší skupiny. Nedá se tedy ani vyloučit, že někteří vystupující budou během produkce přepadávat z podia. Pevně však věříme v mimořádný umělecký zážitek a slibujeme, že vystoupíme bez spodního prádla!“ uvedl frontman kapely MIG 21 Jiří Macháček v tiskové zprávě festivalu.

MIG 21 i Aneta Langerová zahájí festival

Festival, jenž se každoročně koná během léta, nabízí i spoustu míst ke zchlazení a odpočinku od vedra. Odpočinout si můžete v Relax zóně, Premium Lounge v prvním patře hotelu Thermal, Champagne Lounge nebo v Life Baru.

Poslední zmíněný Mattoni Life Bar je současně bar a koncertní místo. Zde v pátek 1. července vystoupí od 21.00 Aneta Langerová společně s kapelou a smyčcovým triem v rámci svého letního turné k poslednímu vydanému albu Dvě slunce aneb Jak krásné je být milován. Během festivalu nabídne Life Bar mnoho dalších hvězd a DJů.

Meet and Greet

Tradičně organizátoři nezapomněli ani na oblíbený program KVIFF TALKS. Oblíbené setkání s autory má již více jak desetiletou tradici a letos budou probíhat střídavě v Tiskovém sále, Kongresovém sále a ve Vodafone Lounge v hotelu Thermal.

Letošní velkou novinkou je spuštění KVIFF.TV, která bude mimo jiné vysílat živé přenosy stěžejních okamžiků karlovarského festivalu a dalších zajímavých událostí z filmového světa. KVIFF.TV bude mít sídlo u hotelu Thermal v multifunkčním prostoru KVIFF.TV Park. Budou se zde konat besedy s tvůrci, divácké soutěže, prostor ale poslouží i jako odpočinková zóna spojená s občerstvením.

První filmová promítání začínají v pátek 1. července již kolem deváté hodiny ranní. Letos se v tradiční znělce objeví nově Iva Janžurová. Janžurová je držitelkou Ceny prezidenta MFF Karlovy Vary, kterou převzala na 50. ročníku v roce 2015. Vtipnou znělku s ní natočil režisér Ivan Zachariáš a bude k vidění před promítáním vybraných filmů během festivalu.

Zdroj: KVIFF, Reflex, Přehledně24

Autor: Veronika HolcováSouvisející články