Pro expremiéra Babiše si v Třeboni přišli čerti, musel se svým karavanem rychle vycouvat

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
andrej babis
Zdroj: Profimedia

Bývalý premiér Andrej Babiš se sice chlubí na svých sociálních sítích tím, jak ho všude mile vítají při jeho cestách obytňákem po republice, v médiích to ale vypadá jinak. Čím dál více přibývá informací o jednání odpůrců, a na mítinku v Třeboni dokonce došlo na nahlášení atentátu.

Právě v Třeboni přivítaly Babiše davy, ovšem jiné, než na které byl donedávna zvyklý. Desítky odpůrců se totiž pokusily v úterý expremiéra vypískat, informuje Deník. A nakonec jej vypískali úspěšně, Babišovi totiž nezbývalo nic jiného, než se svým obytňákem z místa opět vycouvat.

Od včerejšího rána projížděl politik jižní Čechy a zdálo se, že ho všude přijali velmi kladně. Zastavil se dle svých příspěvků v Jindřichově Hradci, v Horní Pěně či v Nové Bystřici. Pak ale dorazil do Třeboně a jeho nadšení opadlo. Nakonec to zašlo tak daleko, že byl dokonce na policii nahlášen pokus o atentát.

Daleko za hranou

Kvůli Babišovi v nedávné době došlo k několika potyčkám, expremiér se tak na první dobrou ani v Třeboni nezalekl. Podle informací CNN Prima NEWS dokonce na několik minut z karavanu vystoupil. Jenže se dočkal pouze křiku, pískotu a transparentů upozorňujících na aféry, se kterými je spojen.

Rychle se tak vrátil do vozu. „Policie nám doporučila, abychom z Třeboně odjeli, protože tam byl nahlášený atentát a situaci vyhodnotila tak, že nás není schopna v dané chvíli ochránit. Já chtěl původně i tak na náměstí zůstat, přišla opět ohromná spousta našich podporovatelů, kterým za jejich odvahu děkuji,“ vyjádřil se pro tentýž server později expremiér.

Kdo lže…

Pro Babiše si dokonce přišli i dva čerti. Jedním z mužů v maskách byl Jan Lukavský, člen Pirátské strany a zastupitel města Třeboň. „Aby čerti vylézali z pekla v létě, nebývá zvykem. To už musí jít o opravdu velkého hříšníka. Posledního takového pamatujeme Dorotu Máchalovou, a to byl Vetchý ještě jinoch,“ řekl později v rozhovoru pro Deník.

„Kdo lže, ten krade a do pekla se podle něj hrabe! To je vlastně vše, co jsme tímto gestem chtěli říci,“ objasnil potom. Dodal, že rozhodně neměl v plánu žádný násilný protest. „ Na druhou stranu, když létaly vzduchem toustové chleby, přišlo mi to jako povedený žert,“ objasnil.

Atentát

Aby toho nebylo málo, potvrdila policie nakonec i informaci o nahlášení atentátu. Kdo byl volajícím, nesdělila, upřesnila pouze, že šlo o upozornění, že v Třeboni se chystá atentát na bývalého premiéra České republiky. Celou situací se úřady dále zabývají.

Jako první o atentátu informoval deník Budějcká drbna. Na základě toho se další média obrátila na policii s prosbou o vyjádření. „Mohu potvrdit, že se touhle informací zabýváme,“ sdělila pro TV Nova pražská policejní mluvčí Violeta Siřišťová. Proč se případem zabývají policisté v Praze, zatím není jasné.

Zdroj: Facebook, TV Nova, CNN Prima NEWS, Deník, Budějcká drbna

Autor: Šárka Cvrkalová



Související články