Starosta Řeporyjí vyzval Nerudovou a Hilšera k odstoupení z prezidentské kandidatury. Chce tím bojovat proti Babišovi

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
Pavel Novotný
Zdroj: PETR TOPIČ / MAFRA / Profimedia

Starosta pražských Řeporyjí Pavel Novotný vyzval Danuši Nerudovou a Marka Hilšera, aby se vzdali své kandidatury na prezidenta. Hlavním důvodem, proč by měli odstoupit, je podle Novotného fakt, že s vyšším počtem kandidátů se zvyšuje i šance na vítězství Andreje Babiše. Ten sice svou kandidaturu zatím nepotvrdil, pokud se tak ale stane, starosta Řeporyjí si ho na Hradě nepřeje.

„Stydím se za to, jak se nejsilnější vojenská aliance světa dívá na to, jak Putin posílá bomby na mimina. Stydím se za národ, co si aktuálně chce zvolit prezidentem estébáka, či bývalého člena Komunistické strany Československa,“ napsal Novotný v narážce na Andreje Babiše a generála Petra Pavla na svém twitteru už v březnu.

Teď se snaží přesvědčit i ostatní kolem sebe, aby v boji především proti Babišovi pomohli. Danuše Nerudová už Novotnému na výzvu odpověděla, že se rozhodně kandidatury vzdát nehodlá.

Důležité gesto

„Bylo by fajn kdybyste začali pomalu odstupovat, pro porážku AB je to velmi důležité. Vy i Marek Hilšer byste to měli udělat jako první. Důležité gesto.“

Těmito slovy vyzval k činům Danuši Nerudovou starosta Řeporyjí na její sociální síti. Ta mu ale odpověděla jinak, než si nejspíš přál.

„Pavle, díky za radu. Kdybych do toho šla s tímto nastavením, nebylo by to fér vůči mým podporovatelům, týmu, dobrovolníkům, ani voličům. Jdu do toho však s nastavením vyhrát a zatím na tom nemám v plánu nic měnit. Hezký den a třeba někdy v Řeporyjích na viděnou,“ napsala.

V dalším příspěvku se pak zmínila o samotném Petru Pavlovi, kterého vedle Andreje Babiše Pavel Novotný také na Hradě nechce.

„Pan Pavel vede už měsíce intenzivní kampaň. Jeho oznámení mě proto nepřekvapilo a beru ho s respektem. Vím, že vyžaduje velkou odvahu a jsem ráda, že se na scéně objevil další. Lidé si budou moci vybrat, kdo nejlépe utiší jejich obavy z krize a dá jim naději, že ji lze překonat,“ vysvětlila.

Budu volit, koho řekne Fiala

Je celkem jasné, koho si na místě prezidenta Novotný nepřeje. V rozhovoru pro CNN Prima NEWS uvedl i to, koho by na Hradě viděl rád. „Budu volit toho, koho řekne Petr Fiala. Jsem také Čech, a ti nejsou kompetentní. Můj favorit je Pavel Fischer. Škoda, že do toho nešel Mirek Kalousek. Nejlepším prezidentem by byl samozřejmě Pavel Řehák ze Slavie,“ odpověděl na dotaz, jak je jeho zvykem, se smíchem.

Generál Pavel i Andrej Babiš čelí časté kritice, přesto jsou ale jejich šance na vítězství ve volbách poměrně vysoké. Podle agentury Tipsport je kurz pro Petra Pavla 2,00:1, pro Andreje Babiše 3,10:1. Třetí příčku si pak drží právě Danuše Nerudová s kurzem 4,75:1.

Navíc právě ji by viděl velmi rád na Hradě šéf pirátů Ivan Bartoš. Marek Hilšer, kterého Novotný také vyzval k odstoupení od kandidatury, je na sedmém místě s kurzem 27,00:1

Zdroj: CNN Prima NEWS, Twitter Danuše Nerudová, Twitter Pavel Novotný, Přehledně24, Tipsport

Autor: Šárka CvrkalováSouvisející články