V posledních hodinách Zemanovy vlády Hrad pronajal prostory pro velikonoční trhy. Hrabou do poslední sekundy, zlobí se veřejnost

od Šárka Cvrkalová
< 1 minuta čtení
prazsky hrad
Zdroj: Shutterstock

Jen několik hodin před rezignací hradního kancléře Vratislava Mynáře podepsal Pražský hrad smlouvu, díky které si firma blízká Zemanovcům může vydělat velké peníze. Ta totiž na Velikonoce získá do pronájmu prostor za katedrálou svatého Víta.

Firma Astacus v minulosti podporovala Miloše Zemana vysokými částkami. Nyní má v plánu během Velikonoc pronajaté prostory využít pro trhy, uvádí Seznam Zprávy.

Zhruba měsíční pronájem místa vyjde společnost na 450 000 korun. Na místě bude postaveno dohromady 28 stánků. Podle dostupných informací na podpis smlouvy o pronájmu tlačil právě Vratislav Mynář.

Revize bezpečnostní kontrol

Prezidentská kancelář v posledních týdnech usiluje o revizi či omezení bezpečnostních kontrol při vstupu do areálu Hradu, kterými by museli procházet také návštěvníci trhů, uvádí ČTK. Server připomíná, že v minulosti přitom Hrad kontroly hájil.

Firma Astacus jednatele Michala Pechana už dříve část hradních prostorů pronajatou měla. V minulém roce tam probíhaly například vánoční trhy. Nově se k prostoru ale připojí také část druhého nádvoří.

Na poslední chvíli

Informace vyvolala bouřlivé reakce na sociálních sítích. Lidem se nelíbí, že firma využila posledních hodin před koncem prezidentského mandátu Miloše Zemana, zatímco se většina médií soustředila na nastávající inauguraci Petra Pavla.

„Já už bych se nedivil, ani kdyby hodinu před koncem funkce Zeman prodal Hrad a Lány za korunu Mynářovi,“ píše na facebooku pan Aleš. „Kšefty hradní partičky do posledního dne. Aby ještě nakonec neprodali kus Hradu…,“ obává se v komentářích na iDNES také pan Stanislav.

„Tak ti hajzlové okolo Zemana nebudou škodit a hrabat do poslední sekundy? Oni budou škodit ještě měsíce po odchodu. To prostě nevymyslíš. Totální dno, odpad a hnus,“ myslí si uživatel Martin.

Zdroj: Seznam Zprávy, ČTK, Přehledně24, Facebook, iDNES

Autor: Šárka CvrkalováSouvisející články