Ženy v Česku preferují pivo před vínem. Důvodem je stoupající nabídka nápojů, ale i kvalita a čistota českých hospod

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
Zeny pivo
Zdroj: Shutterstock

U mužů pivo jasně vítězí nad vínem, a to s výsledkem 82 %. Podle výzkumu Plzeňského Prazdroje ale chmelovému nápoji dá přednost také nadpoloviční většina žen, konkrétně 52 % dotázaných. Podle expertů je hlavním důvodem především rozšiřující se nabídka piv na českém trhu.

Ženy rády experimentují a zkouší nové možnosti. Ty jim restaurace dopřávají. V České republice roste nabídka alkoholických, ale i nealkoholických piv, jejichž popularita stoupá nejen u nás, ale také ve světě.

„Ženám bych doporučil i pšeničná piva. Je to velký nezvyk, ale vůně a chutě skutečně zajímavé. Nicméně mezi pšeničnými pivy lze najít i mnohá s pochybnou kvalitou, jsou totiž náročnější na výrobu. Chce to podívat se do testů a preferovat tradiční výrobce,“ radí v komentářích na iDNES pan Gustav.

Příjemné prostředí a vysoká kvalita

Podle plzeňského zpravodajského portálu je důvodem, proč ženy dávají přednost pivu před vínem, zlepšující se prostředí v českých hospodách a také kvalita služeb. Průzkum ukazuje, že sedm z deseti lidí oceňuje, že tuzemské hospody jsou v porovnání s minulostí útulnější.

Nejdůležitější při volbě provozovny je pro ženy nabídka kvalitních jídel. I ta se v posledních letech výrazně zlepšila. U mužů dominuje kvalita čepovaných piv, ta je u žen v žebříčku až pod útulností a čistotou podniku.

Mladší lidé více pijí

Počet žen, které si rády dopřejí alespoň občas pivo, vzrostl podle serveru Beerweb meziročně o 2 %. K největšímu nárůstu došlo u kategorie žen mezi 18 a 29 lety, kde počet stoupl o 6 %.

„Mladší lidé jsou obecně otevřenější experimentům, chtějí zkoušet stále nové chutě, jejich loajalita ke značce a dokonce ani k typu piva ještě není tak vysoká jako v pozdějším věku. Pivovary na to reagují nabídkou pivních speciálů, jejichž obliba i mezi ženami stále roste,“ cituje server Martinu Ferencovou, výkonnou ředitelku Českého svazu pivovarů a sladoven.

Roste i trh s nealkoholickým vínem

Ačkoli roste popularita piva, které má navíc stejně jako víno pozitivní vliv na zdraví, neznamená to, že by jiné alkoholické nápoje upadaly. Naopak trh s vínem se u nás drží na skvělé úrovni a v poslední době roste především poptávka po vínu nealkoholickém, uvádí iDNES.

Za existenci nealkoholických piv a vín jsou lidé vděční. Pan Zdeněk v reakci na článek serveru iDNES připomíná například těhotné ženy, které si tak mohou svůj oblíbený nápoj vychutnat.

Uživatelka Ivana dodává, že mnohdy se člověk alkoholu musí vzdát i kvůli nemoci. V takovém případě je podle ní nealkoholické pivo či víno doslova darem.

Zdroj: Plzeňský Prazdroj, Přehledně24, Plzeň, Beerweb, iDNES

Autor: Šárka CvrkalováSouvisející články