Koronavirus Trumpa připravil o majetek. V bohatství ho překonal i Babiš

od Šárka Cvrkalová
< 1 minuta čtení
donald trump
Zdroj: Profimedia

Bývalý americký prezident a podnikatel Donald Trump rozhodně netře bídu s nouzí. Přesto se ale na jeho majetku a bohatství výrazně podepsaly problémy, se kterými se v současné době celý svět potýká. Za dobu své prezidentské vlády přišel o více než 700 milionů dolarů.

Z obrovské části za to mohl právě koronavirus, kvůli kterému se změnilo jednání lidí. Velké firmy začaly ztrácet zákazníky a potýkat se s finančními problémy.

A právě Trump jako majitel obrovského množství podniků a nemovitostí kvůli tomu přišel o hodně.

Problémy v realitním sektoru

S analýzami Trumpova majetku přišla agentura Bloomberg, která jeho majetek zdokumentovala od května roku 2016 do současnosti.

Chtěla tím zjistit, jak si vedl Trump finančně před postem prezidenta, během něj a po něm.

Pravda je, že v současné době je bývalý prezident Spojených států o něco chudší, než býval během svého úřadu jako hlava státu, ale jeho odchod z prezidentského postu na to má pouze minimální vliv.

Trump se totiž jako podnikatel angažuje v realitním sektoru. A právě ten kvůli koronaviru hodně ztrácel. Kanceláře, hotely, prázdninové resorty a další nemovitosti, které Trumpovy firmy vlastní, začaly logicky kvůli nepřítomnosti lidí přicházet o finance.

Nedostal se ani mezi top 500

Majetek Donalda Trumpa činí v dnešní době asi 2,3 miliardy amerických dolarů (asi 50 miliard korun). S tímto číslem se podle statistik nedostal ani do nejbohatší pětistovky lidí na světě.

Na prvním místě žebříčku je zakladatel společnosti Amazon Jeff Bezos se 184 miliardami dolarů. V současnosti dokonce Trumpa v majetku předehnal i Andrej Babiš. Jeho majetek činil loni na podzim podle časopisu Forbes zhruba 74 miliard korun.

Autor: Šárka CvrkalováSouvisející články