Olympiáda v Tokiu dává lidstvu naději v boji proti covid-19. Guvernérka situaci připodobňuje k náladě po 1. světové válce

od Raina Tomanová
< 1 minuta čtení
Yuriko Koike
Zdroj: Profimedia

Letní olympijské hry se z loňského roku musely přesunout na letošní z důvodu pandemie koronaviru. Dávají ale lidstvu naději, že budeme v boji proti nemoci covid-19 úspěšní a hry se skutečně uskuteční.

Guvernérka Tokia Yuriko Koike uvedla, že je to stejná situace, jako když lidi spojily Antverpské hry v roce 1920 po první světové válce a pandemie španělské chřipky.

Lidstvo utrpělo velké ztráty, někteří už ztratili naději

Tokio by mělo světové sportovce hostit od 23. července do 8. srpna 2021. Hry se měly konat již loňský rok, všechno ale překazila protiepidemiologická opatření, která postupně vznikala po celém světě.

Koike pro BeIN Sports uvedla, že se blížíme k nejnovějšímu vydání her v době, kdy zemřelo kvůli koronaviru více než 3,1 milionu lidí po celém světě.

V roce 1920 se v Antverpách konaly olympijské hry, zatímco svět sužovaly dvě významné události, při kterých také zahynuly miliony lidí – 1. světová válka a španělská chřipka.

„Tyto hry přinesly naději mnoha lidem. Byla to první globální sportovní událost, která se konala po takových katastrofách. Doufejme, že hry v Tokiu vyšlou do světa stejnou zprávu,“ prohlásila guvernérka.

Olympijské hry pořádáme v bezpečném prostředí, prohlašuje Koike

Japonsko bojuje se čtvrtou vlnou koronaviru. Koike uvedla, že země nemůže stanovit podmínku, která umožňuje start pouze očkovaným sportovcům.

„Nelze předpokládat, že očkování bude nutné, protože se v jednotlivých zemích liší způsob zacházení s vakcínou,“ dodala.

„Chceme, aby všichni sportovci chodili na pravidelné testování a udržovali si dobré zdraví. Jedině tak můžeme zaručit hladký průběh her. Záleží jen na nich a je to jejich odpovědnost. Můžeme těžit ze zkušeností z mnoha jiných turnajů, které byly uspořádány teprve nedávno. Věřím, že budeme olympijské hry pořádat v bezpečném prostředí,“ řekla Yuriko Koike pro server Reuters.com.

Autor: Raina TomanováSouvisející články