Šest zaměstnanců, kteří jsou součástí tokijské olympiády, je pozitivních na covid-19

od Raina Tomanová
< 1 minuta čtení
tokio olympiada
Zdroj: Shutterstock

Počet zaměstnanců z řad organizátorů plánované olympiády, kteří jsou nakaženi koronavirem, se zvýšil již na osm. Organizátoři přiznali, že nyní přibylo dalších šest nakažených lidí, kteří pomáhají s organizací olympijských her.

Olympiáda, která se právě kvůli koronaviru odehraje až letošní rok v červenci a srpnu, je pro většinu sportovců vrcholem celé jejich kariéry. Její konání je však stále ovlivňováno probíhající pandemií.

Všech šest lidí se nakazilo na jediné akci i přes nošení roušky

Mezi šesti nakaženými byl také mladík ve věku 20 let. Tito lidé pomáhali 27. dubna při štafetě v jižní prefektuře Kagošima. Organizátoři to uvedli ve svém prohlášení v sobotu, informace zveřejnila agentura Reuters.

Všichni asistovali při řízení dopravy a nosili ochranné roušky, tři z nich se nakazili ve městě Amami a další tři v Kirišimě.

Již začátkem dubna byl diagnostikován covid-19 dalším dvěma lidem, kteří pomáhali s relé pochodně na ostrově Šikoku. Jedním z nich je 30letý policista, který řídil dopravu v prefektuře Kagawa.

I přes upozornění organizátorů olympiády se někteří z pomocníků nakazili, i když dodržovali veškerá opatření.

Průzkumy veřejného mínění ukazují, že lidé mají z koronaviru obavy

Japonské úřady jasně uvedly, že chtějí chránit účastníky her a s nimi i místní obyvatele. Ti jsou do jisté míry proti tomu, aby se olympiáda konala, protože se bojí nákazy.

Někteří věří, že olympiáda povede k tomu, že se výrazně zvýší počet nakažených nemocí covid-19. Japonsko přitom minulý měsíc muselo vyhlásit kvůli pandemické situaci výjimečný stav.

Do 11. května platí tento stav pro populační centra v Tokiu i Osace, uzavřené jsou i další dvě oblasti, které jsou zasažené čtvrtou vlnou nemoci.

Autor: Raina TomanováSouvisející články