Soukromá škola na Floridě nebude zaměstnávat očkované lidi

od Nikola Jaroschová
< 1 minuta čtení
Centner Academy
Zdroj: Profimedia

Velmi razantní opatření zavedla soukromá škola na Floridě. Její ředitelka se rozhodla, že nebude přijímat nové zaměstnance, pokud budou očkováni proti onemocnění covid-19. Těm stávajícím, pedagogům i nepedagogickým pracovníkům, doporučila se vakcinace nezúčastnit.

Spoluzakladatelka školy Centner Academy Leila Centnerová rozeslala svým zaměstnancům dopisy, ve kterých je upozornila, že očkovaní pracovníci se nebudou smět přiblížit ke studentům.

Požadavek postaven na dezinformacích

Tento bizarně působící požadavek je postaven na dezinformační zprávě o vlivu očkování na reprodukční systém. Podle těchto nových nepodložených tvrzení nezpůsobuje problémy jen očkování, ale také pouhý kontakt s očkovanou osobou.

Centnerová tyto informace často sdílí na svém facebookovém profilu. List The New York Times zveřejnil její nedávný status. „I mezi naší vlastní populací máme nejméně tři ženy s postižením menstruačního cyklu poté, co strávily čas s očkovanou osobou,“ uvedla na sociální síti.

Podle odborníků je to ale nesmysl. „Tyto vakcíny neobsahují živý virus covidu. Nemohou nakazit lidi, kteří je dostanou, a nemohou virus šířit,“ uvedla na dotaz AP Andrea L. Coxová z Univerzity Johnse Hopkinse.

V dopise rovněž spoluzakladatelka školy doporučuje učitelům, pokud se tedy chtějí nechat očkovat, ať to nechají na konec školního roku. Ale i poté bude jejich návrat do školy nejistý. Škola totiž nechce zaměstnat očkované, dokud nebudou dokončeny klinické studie vakcín.

„Pokud tedy bude v té době ještě k dispozici nějaká pozice,“ uvádí Centnerová v dopise. Je tedy jasné, že pro zaměstnance školy se jedná o více méně ultimativní rozhodnutí.

Svobodná škola i pro neočkované

Škola Centner Academy je svým alternativním přístupem známá. Již od svého otevření v roce 2019 se na svých webových stránkách prezentovala jako „institut podporující lékařskou svobodu od povinných vakcín”.

To znamená, že škola přijímá i neočkované žáky, kteří by měli jinak na Floridě problém. Neboť nástup do školy je zde podmíněn právě povinným očkováním.

Autor: Markéta KrejčíSouvisející články