Veletrh spotřební elektroniky v Las Vegas bude, kvůli koronaviru ale bude odlišný

od Raina Tomanová
2 minuty čtení
veletrh CES Las Vegas
Zdroj: Shutterstock

Pandemie koronaviru letos neumožnila pořádat tradiční veletrh spotřební elektroniky Consumer Electronic Show (CES). Haly na výstavišti v Las Vegas zůstaly prázdné, v roce 2022 se ale má všechno změnit.

Veletrh se ale už nebude konat stejně jako dřív, což je pochopitelné. I v příštím roce se očekávají omezení kvůli koronavirové pandemii, které budou bránit tomu, aby se na jednom místě shromažďovalo velké množství lidí.

Letos v lednu se veletrh konal jen online přes počítače

Stalo se tak po 42 letech a příznivci nejen počítačových technologií se museli spokojit pouze s digitální formou veletrhu. Tento koncept byl oznámen již v loňském červenci.

Agentura CTA, která veletrh organizuje, se s oznámením odvolala na celosvětové obavy z šíření koronaviru. Zároveň agentura uvedla, že „starý dobrý“ CES se na scénu vrátí v příštím roce.

Podle agentury Reuters 28. dubna CTA potvrdila svoje slova, takže se veletrh opravdu uskuteční v termínu, na který jsou fanoušci zvyklí.

Bude ale jiný než dosud, protože se musí sledovat aktuální situace okolo koronaviru. Následující ročník tak bude výrazně menší. Očekává se, že nedorazí tolik návštěvníků právě kvůli strachu z šíření covid-19.

Návštěvnost se očekává nižší až o sto tisíc lidí

Ubýt má jak návštěvníků, tak vystavovatelů. Aktuálně je potvrzených asi tisíc společností, což se do ledna příštího roku může ještě změnit. Ale nečeká se, že číslo bude stejně vysoké jako v minulých letech, kdy se jejich počet vyšplhal až na čtyři tisíce.

Organizátoři musí myslet na to, že musí přijmout koronavirová opatření. Pokud se počet vystavovatelů výrazně nezvýší, nebude pro ně problém mít mezi stánky širší uličky, aby se dodržela předepsaná vzdálenost.

Kromě klasického výstaviště, jak ho fanoušci znají, bude k dispozici nová hala, kterou spojují s areálem dva tunely. Termín veletrhu se nemění, zůstává na 5. lednu a trvat bude do 8. ledna.

Organizátoři chtějí zachovat všechny aspekty akce, takže dva dny před začátkem uvítají novináře a chystají také digitální část veletrhu.

Kvůli koronaviru byl na poslední chvíli zrušen například Autosalon v Ženevě nebo veletrh Mobile World Congress v Barceloně.

Autor: Raina TomanováSouvisející články