Dočkáme se konečně jarního počasí? Bude teplo, ale na Velikonoce se sluncem nepočítejte

od Raina Tomanová
2 minuty čtení
jarni pocasi teplo
Zdroj: Petr Lundák / MAFRA / Profimedia

Jaké nás čeká počasí tento týden? Znovu to bude jako na houpačce. Víkend nás přesvědčil o tom, že se nedá na nic spolehnout. V sobotu i v neděli bylo počasí střídavě slunečné, místy pršelo, a objevil se dokonce sníh nebo silný vítr.

Tento týden se sice můžete těšit na vyšší teploty, ale na konci týdne se znovu ochladí, a Velikonoce tak budou ve znamení nižších teplot. Přes střední Evropu se bude přesouvat tlaková výše, která přinese na začátku týdne teplejší vzduch. Co tedy můžete od počasí očekávat?

V pondělí se objeví slunce, ale ráno pozor na mrazíky

Už v pondělí odpoledne se objeví sluníčko. Bude polojasno až oblačno, po ránu mrznoucí mlhy. Objevit se mohou smíšené přeháňky, na horách budou sněhové. Odpoledne a večer budou srážky ustávat. Nejnižší noční teploty budou pod bodem mrazu, tvořit se může náledí.

Nejvyšší teploty přes den budou mezi 8 až 12 stupni, vát bude mírný vítr. V 1000 m na horách bude pouze okolo dvou stupňů.

V úterý brzy ráno se také budou tvořit mrznoucí mlhy, ale těšit se můžete na jasno až polojasno. Nejnižší noční teploty budou kolem nuly, v údolích se mohou dostat až na -5 stupňů. Přes den to ale budou jarní teploty kolem 14 až 18 stupňů. Vát bude slabý jihovýchodní vítr.

Stejně jako v úterý to bude vypadat i ve středu. Znovu jasno až polojasno, ale později se objeví oblačnost. Nejnižší noční teploty budou tentokrát v plusových hodnotách, na některých místech až 6 stupňů. Ty denní se pak budou pohybovat mezi 17 až 21 stupni, na severovýchodě očekávejte pouze 16 stupňů. Vát bude jihovýchodní vítr o síle 3 až 7 m/s, v noci to bude velmi podobné.

Na Velikonoce si připravte teplejší oblečení

Ve čtvrtek se obloha začne zatahovat a odpoledne se přidá na oblačnosti. Večer se pak na některých místech mohou objevit přeháňky.

Noční teploty se dostanou na 7 až 3 stupně, denní budou ale velmi příjemné, kolem dvaceti stupňů. Vát bude jihovýchodní vítr, který se postupně bude měnit na severozápadní, jak uvedl Český hydrometeorologický ústav.

V pátek se počasí neumoudří, naopak bude zataženo až oblačno, na většině území se objeví dešťové přeháňky, v 1000 m na horách budou sněhové. Noční teploty budou mezi 10 až 6 stupni, nejvyšší denní ale budou pouze mezi 11 až 15 stupni. Na svátky se tak znovu budeme muset přiobléknout.

Zdroj: ČHMÚ

Autor: Raina TomanováSouvisející články