Na jaro si ještě počkáme. Očekávejte minusové teploty, objeví se také nový sníh

od Raina Tomanová
2 minuty čtení
pocasi snih
Zdroj: Profimedia

Meteorologické jaro začalo, ale venku to tak nevypadá. Nízké teploty a sněžení nás budou doprovázet také následující týden, k tomu se navíc přidají mrazivé noci, kdy se místy teplota dostane až na minus 10 stupňů. Vyplývá to z předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu.

Česká republika může očekávat velmi mrazivé noci, a to od druhé poloviny týdne. Nejvyšší denní teploty se pak budou pohybovat kolem pěti stupňů nad nulou.

Děti si ještě užijí prázdniny na svahu

V pondělí začíná předposlední turnus jarních prázdnin. Na horách bude panovat skvělé počasí, a tak mohou děti vyrazit s rodiči na sjezdovky, kde si užijí jedno z posledních lyžování. V pondělí se může objevit sněžení nebo sněhové přeháňky.

Noční teploty budou v rozmezí -3 až -7 stupňů, denní se zastaví mezi 1 až 5 stupni Celsia. K tomu bude navíc oblačno, slunce si moc neužijeme. Podobné to bude také v úterý, kdy budou stejné noční teploty, ty denní se také zastaví na maximálně pěti stupních. Ojediněle se pak noční teploty dostanou na -9.

Ve středu si můžete na některých místech užít i polojasné oblohy, postupně bude zataženo. Na severovýchodě se mohou objevit sněhové přeháňky nebo sněžení. Denní teploty budou od nuly do čtyř stupňů, noční mohou klesnout až k minus sedmi.

Konec týdne bude ve znamení sluníčka

Ve čtvrtek se konečně dočkáme slunce. Bude jasno až polojasno, ale pozor dávejte na ranní mlhy nebo nízkou oblačnost. Ranní teploty budou o něco nižší, mezi -4 až -8 stupni, denní budou kolem nuly, vyšplhají se až na čtyři stupně.

Podobné počasí bude panovat také poslední pracovní den. Po ránu budou ojediněle mlhy nebo nízká oblačnost, přes den ale bude jasno nebo polojasno. Noční teploty se ojediněle mohou dostat k -10 stupňům, jinak bude -4 až -8 stupňů. Denní teploty se budou pohybovat mezi -1 až 3 stupni.

Zdroj: ČHMÚ

Autor: Raina TomanováSouvisející články