Počasí bude ve znamení zatažené oblohy. Meteorologové varují před větrem

od Markéta Krejčí
2 minuty čtení
Pocasi Vitr
Zdroj: Shutterstock

Lidé, kteří už uklidili zimní oblečení, toho minulý týden hořce litovali. Teploty totiž i přes den padaly k nule. Tento týden se sice můžeme těšit opět na oteplení, ale téměř celou republiku bude trápit silný vítr. Obloha se navíc zkraje týdne zatáhne a chybět nebudou ani srážky.

V pondělí ráno bude podle meteorologů ještě obloha na většině území polojasná až skoro jasná. Během dne se však bude postupně zatahovat a k večeru přijdou srážky. Ty mohou být dokonce sněhové, a to už ve výškách nad 500 metrů. Denní teploty se budou pohybovat kolem 5 až 10 °C.

Pozor na vítr

Sílit bude i vítr. Zatímco dopoledne se bude jednat o vítr mírný, postupně se změní na čerstvý, který bude v nárazech dosahovat rychlosti 15 až 20 m/s, což je až 70 km/h. Na horách to dokonce bude až 25 m/s, což odpovídá 90 kilometrům v hodině.

Kvůli silnému větru vydal Český hydrometeorologický ústav na pondělí výstrahu. Nízký stupeň nebezpečí tak platí v Praze a Středočeském kraji, v kraji Karlovarském, Plzeňském a v části Ústeckého a Jihočeského kraje.

Ve středu a čtvrtek bude nejtepleji

Noc z pondělí na úterý bude stále ve znamení srážek. Objevit se mohou i přízemní mrazíky. Pršet, popřípadě sněžit bude i v úterý přes den. Denní teploty se vyšplhají k 7 až 11 stupňům Celsia. Vítr bude mít stejnou intenzitu jako v pondělí, tedy 5 až 10 m/s s nárazy o rychlosti 15 až 20 m/s.

V polovině pracovního týdne bude vítr slábnout a jeho rychlost bude 4 až 8 m/s. Noční teploty se budou pohybovat mezi 7 až 3 °C. Ve středu a ve čtvrtek se můžeme těšit na nejvyšší teploty celého týdne. Teploměry ukážou relativně příjemných 12 až 16 stupňů Celsia.

V pátek bude pršet i sněžit

Noční teploty ze středy na čtvrtek budou dosahovat 8 až 4 stupňů Celsia. Vítr bude dál postupně slábnout. I nadále však zůstane zatažená obloha. Slunce se přes mraky neukáže ani v pátek.

V noci se budou teploty pohybovat kolem 8 až 4 °C, na severu Čech to můžou být až 2 °C. Denní teploty čeká ale mírný propad. Naměříme jen kolem 7 až 12 stupňů Celsia.

Objevit se mohou opět srážky. Od 600 metrů se bude jednat o srážky sněhové. Vítr bude opět čerstvý západní a bude dosahovat rychlosti 5 až 10 m/s.

Zdroj: Český hydrometeorologický ústav

Autor: Markéta MladáSouvisející články