Počasí na příští týden: Astronomické jaro dostojí svému názvu, můžeme se těšit až na 20 stupňů Celsia

od Markéta Krejčí
2 minuty čtení
Pocasi Slunce
Zdroj: Profimedia

Počasí příštího týdne bude ve znamení jara. Především v první polovině týdne nás čeká jasná obloha, která bude doplněna velmi příjemnými teplotami. Ty dosáhnou svého vrcholu ve středu, kdy se můžeme těšit až na příjemných dvacet stupňů.

V neděli začalo astronomické jaro, čemuž začíná pomalu odpovídat i počasí, ačkoliv ještě minulý týden to vypadalo na jaro spíše jen za oknem a teploty tomu příliš neodpovídaly. Příští týden už přinese nejen slunce, ale také příjemné jarní teploty.

Na začátku týdne teploty porostou

Noc na pondělí bude stále ještě mrazivá a teplota může klesnout až k -5 °C. Denní teploty ale začnou pomalu růst a vyšplhají se k 10 až 14 stupňům. Na horách bude o poznání chladněji a teploměr tam ukáže pouhé 4 °C. Objevovat se bude vítr, ale pouze mírný o rychlosti 3 až 7 m/s.

Stoupající tendence teplot bude pokračovat i v úterý, kdy teploměr ukáže 13 až 17 stupňů Celsia. Vše bude doprovázet opět slunečná obloha. Vítr bude stejně jako v pondělí mírný jihovýchodní. Jeho maximální rychlost bude ale jen 5 metrů za sekundu.

Ve středu bude atakováno 20 stupňů

Denní teploty naleznou svůj vrchol ve středu. To se můžeme těšit už na velmi příjemných 16 až 20 stupňů Celsia. Navíc bude jasno a nebe bude zcela bez mraků. Noční teploty z úterý na středu ale budou stále mrazivé — teploměr ukáže pouhé +2 až -2 stupně Celsia. Vítr bude foukat jen mírný.

Na konci týdne se lehce ochladí

Ve čtvrtek budou denní teploty lehce klesat, ty noční ale budou růst. Teploměr ukáže v noci a brzo ráno +3 až -1 °C. Přes den se začne obloha pomalu zatahovat a bude to lehce znát i na denních teplotách. Klesnou ale jen nepatrně, a to na 15 až 19 °C.

V pátek bude následovat teplotní trend předchozího dne. Noční teploty vzrostou na +4 až 0 stupňů. Denní naproti tomu opět trochu poklesnou. Teploměr bude ukazovat 14 až 18 stupňů Celsia.

Obloha bude jasná až skoro jasná. Co se týče větru, bude foukat slabý severní nebo severovýchodní vítr o rychlosti 1 až 4 metry za sekundu.

O víkendu meteorologové předpokládají podobné počasí jako na konci týdne. Obloha bude zřejmě jasná až polojasná a teploty budou dosahovat 13 až 18 stupňů. Noční teploty se budou pohybovat kolem plus čtyřech až minus jednoho stupně Celsia.

Zdroj: Český hydrometeorologický ústav

Autor: Markéta MladáSouvisející články