Víkendové počasí ve znamení nočních mrazů a slunečných dnů. Teploty budou dosahovat jarních teplot

od Markéta Krejčí
2 minuty čtení
Pocasi Jaro
Zdroj: Petr Lundák / MAFRA / Profimedia

Víkendové počasí bude jedním slovem slunečné. Teploty budou během noci sice mrazivé, ve dne je ale sluníčko vytáhne až k příjemným 11 stupňům. Další týden bude podle Českého hydrometeorologického ústavu sice méně slunečný, ale teploty dál porostou.

Víkendové počasí bude u nás ovlivňovat tlaková výše, která se bude tvořit nad severovýchodní Evropou a později se bude přesouvat do Evropy východní, kde nakonec zeslábne.

Nejchladněji bude ze čtvrtka na pátek

Noc ze čtvrtka na pátek bude ve znamení mrazivých teplot. Zřejmě to bude ta nejchladnější noc tohoto i příštího týdne. Teploty se budou pohybovat mezi -4 až -8 °C, na východě to může být dokonce až -10 °C.

Přes den bude jasno. Nejvyšší denní teploty 2 až 6 °C, v Čechách ale vyžene slunce rtuť teploměru až 8 °C. Na horách bude o poznání chladněji, a teploty se tam budou pohybovat kolem -4 °C.

Vítr bude čerstvý jihovýchodní až východní vítr a jeho rychlost se bude pohybovat kolem 5 až 9 m/s. V nárazech na horách to ale může být až 25 m/s (90 km/h).

Sobota a neděle ve znamení slunce

V sobotu bude stále na většině území svítit slunce a bude jasno nebo skoro jasno. Teploty pak začnou velmi pozvolna stoupat. A to i ty noční, které se budou pohybovat mezi -3 až -7 stupni Celsia. Stejně jako v pátek bude větší zima na východě republiky, kde může teplota klesnout až na -9 °C.

Přes den naměříme 3 až 10 °C. Vítr bude slabší a jeho rychlost bude kolem 4 až 8 metrů za sekundu, v nárazech to pak může být až 15 m/s.

Nedělní noční teploty budou kolem -2 až -8 stupňů Celsia. I tento den bude ve znamení slunečné oblohy. Teploty opět trochu povyskočí, a to na 5 až 9 °C, v Čechách až na příjemných 11 stupňů. Vítr opět zeslábne, a to na 3 až 7 metrů za sekundu.

V příštím týdnu teploty porostou

Co se týče výhledu na příští týden, tak na jeho začátku se začne obloha lehce zatahovat, teplota však i nadále poroste. V pondělí a úterý ukáže rtuť teploměru až 12 stupňů Celsia. Vítr se navíc bude objevovat jen velmi slabý, většinou o rychlosti do 6 metrů za sekundu.

Druhá půlka týdne by dokonce měla být ještě teplejší. Podle odhadu meteorologů se můžeme těšit na velmi příjemných 9 až 14 stupňů Celsia.

Zdroj: Český hydrometeorologický ústav

Autor: Markéta MladáSouvisející články