Aktivistka Greta Thunberg dostane teologický titul. Lidé na sociálních sítích to vnímají negativně

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
Greta Thunberg
Zdroj: Profimedia

Švédská ekologická aktivistka Greta Thunberg se stala jednou z 30 osobností, které budou vyznamenány teologickým titulem. Ten získá od teologické fakulty v Helsinkách. Slavnostní ceremoniál proběhne 9. června, píše ABC NEWS.

Do povědomí veřejnosti vstoupila ve svých 15 letech, když v roce 2018 bojovala za prosazování důslednější ochrany klimatu. V roce 2019 dostala čestný doktorát na univerzitě v belgickém Monsu, ten samý rok v prosinci se stala podle časopisu Time osobností roku, připomíná CNN Prima NEWS.

Teologie a ekologie jsou úzce spojeny

Titul z teologie by měla získat podle serveru CNE NEWS především proto, že se toto odvětví prý velmi spojuje s ekologickými tématy.

„Země je Boží stvoření a my se o ni staráme. Ve Starém zákoně již existují některé texty, například v Prorocích, které se zabývají změnou klimatu. Od doby, kdy byla napsána Bible, se mnoho věcí změnilo, ale mnohé je stejné. Lidé jsou stejní, Bůh je stejný a Země je stejná. Jen obavy jsou vážnější,“ uvádí Martti Nissinen z univerzity v Helsinkách.

Má pár zastánců i hodně kritiků

Ve světě má Greta Thunberg mnoho zastánců, ale také kritiků. Sama se pravidelně účastní různých akcí, na kterých poukazuje na důležitost ochrany ekologie planety. Na twitteru má přes 5,8 milionů sledujících, na instagramu pak dokonce 24,8 milionů.

Názory na její získání dalšího titulu jsou velmi sporné a najde se mnoho kritiků, kteří se proti němu hlasitě vyjadřují na sociálních sítích.

„Čím větší pako, tím víc ocenění,“ píše na facebooku pan Ladislav. Uživatel Martin si zase myslí, že ve 20 letech toho o ekologii Greta rozhodně neví dostatek a ocenění si nezaslouží.

„Před pár lety jsem byl vysvěcen na jedné online stránce. Vybral jsem si titul doktor božství. Ale měli i další možnosti, jako rytíř, mozkový velmistr, čaroděj. Všechny ty tituly mi připadají stejně legitimní jako to, co získá brzy Greta,“ uvádí na twitteru uživatel Oculus Discrimine.

„Ještě by to chtělo vyznamenat Otíka z Vesničky,“ myslí si pak na facebooku někdo z českých uživatelů. „I kdyby získala deset doktorátů, pořád bude jen hloupá holka,“ doplňuje další.

Zdroj: CNN Prima NEWS, ABC NEWS, Instagram, Twitter, CNE NEWS, Facebook

Autor: Šárka CvrkalováSouvisející články