Greta Thunbergová své názory dává najevo svérázně. Naposledy použila i dost hrubý slovník

od Raina Tomanová
2 minuty čtení
greta thunberg
Zdroj: Profimedia

Greta Thunbergová je aktivistka, která bojuje za životní prostředí. Objevuje se pravidelně nejen na demonstracích, ale na různých summitech.

Greta nedávno šokovala tím, že při demonstracích ve Skotsku začala zpívat přímo do mikrofonu. Nejednalo se ale o pěknou písničku. V předkladu její slova znamenala: „Strčte si svou klimatickou krizi do zadku.“

Přidali se k ní další demonstranti

Greta se za své chování později omluvila, ale během jejího zpívání se k ní přidalo mnoho dalších demonstrantů. Není to ale poprvé, co se Greta chopila mikrofonu a určovala směr demonstrace.

Už před dvěma týdny provedla podobnou akci. Švédská aktivista sdělila jen „Láska nám není vůbec cizí“, načež se spustila hudba. Společně s Andreasem Magnussonem zazpívala písničku Nikdy se tě nevzdám.

Tato akce byla první z 19 koncertů, které se konaly po celé světě. Série se jmenuje Climate Live 2021 a má za cíl zvýšit povědomí o klimatickém summitu OSN, který se uskutečnil na začátku listopadu v Glasgow.

Greta chtěla zároveň i tlačit na světové lídry, protože si o nich myslí své. Potvrdila to ve svém projevu, který měla na summitu Mladí za klima v Miláně. Vesměs všem lídrům vzkázala, že věda nelže a naše emise neustále rostou.

Konference proběhla 1. listopadu, jednalo se o mnohém

Konference v Glasgow se konala již 1. listopadu a jejím hlavním tématem bylo snížení globálního oteplování. To má za následek mnoho dalších problémů spojených s životním prostředím.

Předseda Evropské rady uvedl: „Lidstvo vede válku proti přírodě: musíme s tím přestat. Planeta Země je naším jediným domovem. Globální oteplování musíme omezit na 1,5 °C. Jednat musíme okamžitě a společně.“

S tím nelze než souhlasit, musí se ale shodnout většina států, jejichž zástupci na summit dorazili. Výsledný dokument z jednání by měl být k mání 12. listopadu, do té doby mohou zástupci jednat o tom, jak v této celosvětové krizi postupovat.

Zdroj: Idnes.cz, aktualne.cz

Autor: Raina TomanováSouvisející články