Americká politička věří, že střelby na středních školách byly nahrané. Twitter jí zablokoval účet

od Markéta Krejčí
2 minuty čtení
Greene Taylor
Zdroj: Profimedia

Uvnitř republikánské strany to vře. Její členka Marjorie Taylor Greene, kongresmanka za stát Georgie, je téměř fanatická zastánkyně různých konspiračních teorií. Proto ji kritizují členové její vlastní strany. Nyní dokonce Twitter doživotně zablokoval její soukromý účet. Informoval o tom deník The Guardian.

Marjorie Taylor Greene je matka tří dětí z Georgie. Miluje konspirační teorie, zbraně a také Donalda Trumpa. V lednu roku 2021 se dostala do Sněmovny reprezentantů.

Neustále sdílí konspirace

Žena je známá svou podporou různých konspiračních teorií, a to například i konspirace QAnon, která hovoří o tom, že je svět řízen pedofily, kteří uctívají satana. Její postoje mají většinou rasistický podtext. Ona sama se netají svým přesvědčením o ohrožení bílého heterosexuálního muže.

Pochybovala také o 11. září. Dokonce byla zastáncem konspirace, která uváděla, že se některé střelby na středních školách v USA nestaly. Údajně měly být zinscenovány lidmi, kteří chtějí větší kontrolu zbraní.

Po měsíci odvolána

Jejím politickým kolegům došla trpělivost velmi brzy. Hned měsíc po jejím zvolení byla odvolána Sněmovnou reprezentantů z rozpočtového a školského výboru. Podle Aktualne.cz pro to hlasovali nejen demokraté, kteří mají většinu, ale také i jedenáct jejích spolustraníků.

Nyní s ní začala mít problém i Twitter. Tato sociální síť má od loňského března specifickou funkci. Její vývojáři totiž vyvinuli speciální algoritmus, který má odhalovat zaváděcí tweety, které se týkají koronaviru. Tedy ty, které zlehčují situaci okolo nemoci covid-19 či snižují význam očkování.

Zasáhl i Twitter

Twitter má dokonce speciální škálu trestů. Za dvě či tři porušení pozastaví účet na 12 hodin, za čtyři na týden. Pokud jich je více, může dojít k trvalé blokaci účtu. K tomu právě došlo u republikánské kongresmanky.

Ta se stavěla velmi negativně především k očkování. V létě například tvrdila, že vakcíny nejsou účinné a selhávají. Naposledy měla zveřejnit statistiku nežádoucích účinků vakcín, ta ale vycházela z jejích vlastních dat a nebyla žádným způsobem ověřena.

Greene to zřejmě nijak zvlášť nepřekvapilo. Na Twitter útočila během svého působení v politice několikrát. „Platformy sociálních médií nemohou zastavit šíření pravdy široko daleko. Velká technika nemůže zastavit pravdu. Komunističtí demokraté nemohou zastavit pravdu. Stojím za pravdou a lidmi,“ citoval ji deník The Guardian.

Zdroj: The Guardian, Zprávy Aktuálně

Autor: Markéta MladáSouvisející články