Americký komik Bill Cosby musí zaplatit odškodné. Nezletilou měl sexuálně napadnout před padesáti lety

od Raina Tomanová
2 minuty čtení
bill cosby
Zdroj: Profimedia

Americký komik a herec Bill Cosby v roce 1975 sexuálně obtěžoval šestnáctiletou dívku. Komik tak bude muset zaplatit odškodnění ve výši několika stovek tisíc dolarů, informovala agentura Reuters.

Případ, který se stal již téměř před 50 lety, je sice promlčený, proto nemůže být bavič trestně stíhaný. Protože byla dívka tenkrát nezletilá, mohla však podat žalobu s nároky na náhradu škody. Konečně se tak dnes již 64letá žena dočká spravedlnosti. Její citové strádání přijde Cosbyho na 500 tisíc dolarů.

Cosby obvinění odmítá, ale napadená žena ví své

Bill Cosby se ani nedostavil k soudu, obvinění ale popírá, podle jeho slov si na ženu vůbec nepamatuje. Žena na svou obranu tvrdí, že Cosby moc dobře věděl její věk, komik ale dříve odmítal sex s někým, komu ještě nebylo osmnáct let.

V té době bylo jemu 37 let, ženě pouhých 16. Údajně měl ji i její kamarádku pozvat do sídla Playboye, a tam se s její pomocí ukájet. Cosbyho obhájkyně však u soudu vypověděla, že žena nemluví pravdu, napsaly Novinky.

Žaloba na amerického komika byla podaná v roce 2014 a postižená uvedla, že se tento incident stal v roce 1974. Nakonec ale přiznala, že se asi spletla v roce, a nyní si uvědomila, že to byl rok 1975. Porota, která se skládala z osmi žen a čtyř mužů ale měla jasno.

Cosby si odseděl pouze část trestu

Sice byl případ otevřen již od roku 2014, ale o tři později byl pozastaven, protože Cosby byl trestně stíhaný. Nejen tato žena, ale dalších 60 totiž vůči němu vzneslo obvinění ze sexuálního napadení. Cosby ale všechno odmítal.

V roce 2018 byl ale odsouzen k několika letům vězení, kdy měl své přítelkyni podat drogy a následně ji znásilnit. Cosby si ve vězení pobyl tři roky, před 11 měsíci se ale dostal na svobodu, protože obvinění zrušil pensylvánský nejvyšší soud, připomněl server iDNES.

Jak píše agentura Reuters, komikovi, kterého můžete znát ze sitcomu The Cosby Show, tato napadení a obvinění z nich hodně poškodila reputaci.

Zdroj: Reuters, Novinky, iDNES, USA Today

Autor: Raina TomanováSouvisející články