Americkým Nashvillem otřásl na Štěpána výbuch karavanu. Na místě byly nalezeny lidské ostatky

od Šárka Blahoňovská
< 1 minuta čtení
nashville exploze
Zdroj: Profimedia

V americkém Nashvillu, hlavním městě Tennessee, došlo ráno na Štěpána k výbuchu. V jedné z ulic explodovala dodávka. Z té krátce před neštěstím troubilo upozornění o nadcházejícím výbuchu. Ulice proto byla evakuována. Exploze však zapříčinila dočasný výpadek komunikační infrastruktury.

V místě výbuchu byly nalezeny lidské ostatky. Zatím však není jasné, zda měly s explozí přímou spojitost, případně zda jde o oběť či pachatele.

„Pokud slyšíte tuto zprávu, evakuujte se!“

Podle nashvillského policejního šéfa Johna Drakea bylo z dodávky zhruba patnáct minut před explozí slyšet houkání, které na nadcházející výbuch upozorňuje.

Na videu z jedné bezpečnostní kamery, zveřejněném na sociálních sítích, je z auta slyšet hlasitá smyčka, která říká: „Pokud slyšíte tuto zprávu, evakuujte se!“ Policie v reakci na to evakuovala přilehlé budovy a přivolala pyrotechniky.

Po explozi vyhlásil starosta města John Cooper stav nouze a zákaz vycházení.

Podle agentury AP byly na místě nalezeny lidské ostatky. Není však zatím jasné, zda měly souvislost s výbuchem. Vzhledem k probíhajícímu vyšetřování se policie více vyjádřit nemůže.

Jasný podle AP s odvoláním na policejní zdroje není ani možný motiv či cíl. Podle úřadů šlo však s největší pravděpodobnostní o záměrný útok.

Komunikační výpadek

Výbuch otřásl okolními budovami a vysklil okna i o několik ulic dál. Poblíž místa incidentu má svou budovu i telekomunikační gigant AT&T. Jde o centrálu pro přepojování hovorů, ve které se nachází mnoho síťového příslušenství a hardwaru. Otřes z výbuchu tak narušil chod služby a došlo ke komunikačnímu výpadku.

Podle mluvčí zasažené společnosti mohou být jimi poskytované služby pro některé obyvatele Nashvillu a přilehlých oblastí přerušené, ale firma pracuje na jejich rychlém odstranění.

„Nevíme, zda šlo o náhodu, nebo záměr,“ řekl podle agentury AP v reakci policejní mluvčí Don Aaron. Ten ještě doplnil, že museli být po výbuchu převezeni tři lidé do nemocnice, ale žádný z nich není v kritickém stavu.

Autor: Petr HejčlSouvisející články