Angličan musel sledovat, jak zraněnou dceru odpojují od přístrojů. Obžalovaný vinu popírá

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
nemocnice divka
Zdroj: Photaographee.eu/Shutterstock.com

Matthew Boshell se od policie dozvěděl, že jeho dceru Isabelle, které bylo 11 let, srazilo před školou auto a byla převezena do nemocnice ve vážném stavu. O čtyři dny později ale holčička umírala a on s ní byl do poslední chvíle. Rozsudek soudu ho následně pořádně rozčílil. K neštěstí došlo v anglickém městě Coventry. Píše o tom Daily Mail.

Před soudem zaznělo, že třiapadesátiletý Ola Onubogu překročil povolenou rychlost v místě poblíž školy, kam malá holčička chodila. Muž se vracel domů z práce, když Isabelle srazil na přechodu pro chodce. V ten moment jel zhruba 50 kilometrů za hodinu.

Viděl jsem ji umírat, popsal otec u soudu

Otec u soudu podal emotivní výpověď. Soudci totiž řekl, že jeho dcera ležela s vážným poraněním mozku v Birminghamské dětské nemocnici čtyři dny, během kterých byla připojená k přístrojům, jež udržují životní funkce.

Na následky svých zranění ale Isabelle nakonec zemřela. „Byl jsem u ní, když ji odpojili od přístrojů. Viděl jsem, jak jí pomalu modrají rty a chladnou ruce,“ vypověděl zdrcený Boshell.

Minulý měsíc se Ola od soudu dozvěděl, že mu hrozí trest odnětí svobody, to se ale nakonec nevyplnilo. Muž u soudu vyvázl jen s šestiměsíčním podmíněným trestem, patnáctiměsíčním zákazem řízení a musí vykonat 120 hodin neplacených prospěšných prací.

Boshell nakonec u soudu nevydržel být klidný a řekl, že je to celé jen stupidní komedie. Soudce Anthony Potter obviněnému muži řekl: „Neexistuje nic, co byste mohl udělat, a nic, co bych mohl udělat já, aby to mohlo zmírnit bolest, kterou Isabellina rodina momentálně prožívá a která ji poznamenala na celý život.“

„Přišla z pravé strany, běžela mezi dopravou za dodávkou a kvůli vaší rychlosti jste nebyl schopen zastavit,“ zaznělo u soudu. Následně obviněný Onubogu zdůraznil, že on sám je rodičem a neumí si představit, že by se podobná situace stala jemu.

Nemůžu za to, tvrdí obžalovaný

Podle právní zástupkyně obžalovaného muže stály za nehodou špatné viditelnostní podmínky, nikoliv vysoká rychlost, kterou od samého začátku popírá.

Podle obhajoby mu Isabelle pod kola auta vběhla. Když už ji údajně měl vidět, nemohl jakkoliv reagovat. To protistrana ale vyvrátila tím, že kdyby jel menší rychlostí, jak tvrdí, k nehodě by nedošlo.

Právní zástupkyně Ruth Zentler-Munro pro Daily Mail řekla: „Můj klient přijímá plnou odpovědnost za to, co se stalo.“ A zdůraznila, že se za své jednání a činy cítí trapně a je mu to upřímně líto.

Autor: Ivan GlaserSouvisející články