Anglií otřásla zpráva o vraždě a domě v plamenech. Podrobnosti k případu jsou děsivé

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
pozar hasic
Zdroj: CameraCraft/Shutterstock.com

Drogoví dealeři zaútočili zničehonic na dům ve východním Sussexu, ve kterém se nacházela čtyřiatřicetiletá Gina Inglesová společně se svým čtyřletým synem Milem a partnerem Tobym Jarrettem. Celá akce byla brutální a rychlá. O případu informuje web Daily Mail.

Jake Barnard a Andrew Milne, tak zní jména mužů, kteří zaútočili na nic netušící rodinu. Po několika dlouhých letech nakonec pomyslně spadla klec a případ je konečně u konce. Informace o celém případu stejně jako motiv pachatelů jsou ale skutečně nepochopitelné. Ginin partner Toby jim totiž dlužil 400 liber, pro které si zkrátka přišli.

Jacob „Jake“ Barnard a jeho vymahač Andrew Milne dům nejprve podpálili pomocí benzinu. To se stalo osudným hned dvěma členům rodiny. Gina Inglesová se svým malým synem v domě uhořela, nedokázala se totiž dostat přes plameny.

Pohled na matku s dítětem byl otřesný

Podle vyšetřovatelů bylo uhořelé tělo matky nalezeno ve společné ložnici, jak se krčí pod parapetem u okna a v náruči drží svého syna. V domě byl nalezen i jejich pes, kterému se také staly plameny osudnými. Informuje o tom web dailymail.co.uk.

Když se rodina v Eastbourne ve východním Sussexu snažila před plameny uprchnout, Toby byl jediný, komu se to povedlo. Vyskočil z druhého patra rodinného domu a skončil v nemocnici. Pachatele usvědčilo DNA na místě činu, hlavně pak otisky na zapalovači, kterým požár zapálili. Oba muži byli usvědčeni po několika letech z vraždy a úmyslného zapálení domu.

Tamní kamery celý požár zachytily. Je na nich mimo jiné vidět i to, jak dva pachatelé od požáru odešli v naprostém klidu, a ještě se ohlíželi za sebe a sledovali tu pohromu. Hasiči požár dostávali pod kontrolu přes dvě hodiny. „Porota v Brightonu slyšela, že se pan Jarrett 10. července 2018 kolem 1:30 ráno probudil do místnosti plné kouře a žluté záře,“ píše Daily Mail.

„Když se postavil na nohy, zakřičel na Ginu, aby mu předala syna Mila. Žádná odpověď nepřišla. Křičel a křičel, ale neviděl Ginu ani Mila,“ vypověděla Kate Lumsdon, právní zástupkyně Tobyho Jarretta. Ta poukázala i na fakt, že na místě činu byla nalezená zápalná plechovka. Podle všeho se tak jednalo o zcela promyšlený útok, a to bez jakýchkoliv emocí.

Chlapeček měl i fraktury a zlomeniny

Následné vyšetřování odhalilo i to, že čtyřletý chlapeček utrpěl zlomeniny pánve, žeber a jiné drobnější fraktury. To poukazuje na fakt, že matka dítě tiskla silou k sobě ve strachu o jeho život.  Vymahači podle informací pocházeli z kartelu, který je znám především díky obchodování s auty ve Velké Británii.

Kriminalisté na pachatele přišli s pomocí náhody. V minulém roce byl totiž jeden z mužů dopaden za obchodování s drogami v Portugalsku. Při následné prohlídce u něho našli slušný arzenál. „Našli sbírku nožů, výsuvný obušek, taser spolu s rukavicemi a kuklou,“ píše Daily Mail. Ve svém mobilu měl i textovou zprávu z roku 2018, která dokazovala, že na místě činu byl, i když to popíral.

Autor: Ivan GlaserSouvisející články