Požár na Slovensku odhalil vraždu. Policie následně zjistila ještě více znepokojující informace

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
studna
Zdroj: Terust.Std/Shutterstock.com

Ve slovenském Štúrově podle webu Noviny.sk došlo k požáru. Zprvu si hasiči mysleli, že jde o běžný požár, ale o něco později našli mrtvého osmdesátiletého majitele budovy ve studni. Následné další informace ale jsou ještě více znepokojující.

Že je budova v plamenech, si všimla všudypřítomná pošťačka během čtvrtka minulého týdne. Ta ihned zavolala hasiče. „Požárem byla zachvácena zadní část domu, dva pokoje, kuchyňka a jedna obývací místnost,“ řekl pro Noviny.sk velitel hasičského zásahu Róbert Czibor.

Zásahová jednotka na místě požáru našla mrtvolu. Mrtvý senior ale nezemřel na následky požáru, ale podle informací byl nalezen v patnáctimetrové studni, do které ho poté, co ho nejprve někdo s největší pravděpodobností zabil, nemilosrdně hodil.

Měl zlomené končetiny, řekla koronerka

Podle čeho se jedná o cizí zavinění, popsala pro slovenský web tamní koronerka. „Byl tam zaklíněný hlavou dolů. Měl mnohočetné zlomeniny končetin. Jednalo se o násilnou smrt,“ sdělila koronerka Darina Žingorová.

Podle dostupných informací skutečně osmdesátiletý muž v domě nežil sám. Společně s ním se tam měla nacházet postarší žena a mladší muž, kteří u něj mohli bydlet, protože sami neměli žádný byt.

Když došlo k požáru, několik tamních svědků vypovědělo, že muže i ženu viděli na mostě, jak jdou ze Štúrova do Maďarska. „Slyšela jsem, že muž má nějaké psychické problémy, ale nevím jaké,“ vypověděla jedna ze sousedek.

Ale o něco později došlo v maďarské Ostřihomi k dalšímu děsivému nálezu. Maďarské město se nachází na druhém břehu řeky, přes kterou vede již zmíněný most. V tamním kanálu na samém okraji města byla nalezena mrtvola ženy.

Zbavil se možná svého komplice

„Podle posudku lékaře byla osmašedesátiletá Slovenka obětí trestného činu. Hlídky, které dorazily na místo události, okamžitě začaly pátrat po pachateli, který byl krátce poté identifikován v Ostřihomi. Čtyřiadvacetiletý Slovák byl převezen na policejní stanici, kde byl vyslýchán,“ informovala maďarská policie.

Podle informací se jedná o ženu, která žila se seniorem u něj doma. Mladý muž měl s největší pravděpodobností zabít jak muže, tak i ženu. Prozatím zůstává ve vězení v Maďarsku. O dalších krocích se rozhodne v následujících dnech.

Autor: Ivan GlaserSouvisející články