Aplikace WhatsApp přichází s novinkami. Uživatelé se mohou těšit na dvě zajímavé funkce

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
whatsapp
Zdroj: Shutterstock

Sociální sítě jsou u lidí v dnešní době čím dál více populární. Některé z nich původně měly sloužit pouze k tomu, aby si mezi sebou mohli lidé posílat zprávy, tak už tomu dnes ale rozhodně není. Většina aplikací na posílání zpráv se snaží udělat interakce mezi lidmi zábavné a co nejvíce zajímavé.

Kromě obyčejného textu se tak dají posílat na celé řadě aplikací skupinové zprávy, obrázky, videa i hlasové zprávy nebo třeba jen emotikony. Jedna z velkých oblíbených platforem na takzvané chatování je i aplikace WhatsApp, která přichází s řadou novinek.

Po facebookovém Messengeru je WhatsApp pravděpodobně nejoblíbenější multiplatformní aplikací. Mnoha lidem ale některé funkce, které právě Messenger má, u WhatsAppu chybí. Teď to vypadá, že by se mohlo leccos změnit, některé novinky jsou navíc už takzvaným testerům dostupné.

Reakce na zprávy

Zatímco Messenger má takzvané emoji reakce na zprávy zavedené už dlouho, u WhatsAppu lidem nějaký čas chyběly. Teď ale aplikace pracuje na změně, a na některých zařízeních je už dokonce funkce v rámci testování spuštěna. Ano, uživatelé WhatsAppu se dočkají a budou moci ocenit příchozí zprávy smajlíkem.

Místo odpovědi budete podle webu Smartmania moci jednoduše označit slova od kamaráda jedním ze šesti typů emoji. Patří k nim palec nahoru, srdce, smích, údiv, pláč a poděkování. Že by tak v tomto ohledu konečně začala zelená aplikace dohánět svého modrého kolegu?

„Tohle mi na WhatsAppu hrozně chybělo. Zvlášť ve skupinových chatech, kde sice už můžu odpovídat na konkrétní zprávu, ale nemůžu k ní jen hodit smajlíka. Messenger je v tomto ohledu určitě lepší,“ ocenil pro Přehledně24 novinku Marek, student pražského gymnázia.

Na Messengeru už je možné oceňovat zprávy nejen základními šesti smajlíky, ale i řadou dalších, které se po rozkliknutí objeví. Messenger je tak, zdá se, pořád trochu napřed, i tak ale řada fanoušků WhatsAppu novou funkci ocení. A není jediná, která přichází.

Ankety

Podle webu Mobilizujeme už nějaký čas míří do aplikace WhatsApp funkce anket. Ta by umožnila lidem vytvořit přímo v chatu otázku a přidat několik možností, ostatní ve společném chatu by si potom snadno vybrali, co se jim zdá jako nejlepší volba.

Tato funkce má nejen usnadnit skupinové konverzace, ale také pomoci se zábavnější komunikací a zpřehlednit především takové chaty, ve kterých se více lidí dohaduje na jedné věci. Kdy se ale stane tento prozatím pouze slibovaný nápad skutečností, zatím není jisté.

Aktuálně se o této nové funkci neví prakticky nic konkrétního, ale server WABetaInfo ukázal snímek obrazovky, který něco málo prozrazuje. Jde ale pouze o prototyp, a jak to nakonec celé dopadne, na to si musí uživatelé aplikace ještě nějaký čas počkat.

Zdroj: Smartmania, Mobilizujeme, WABetaInfo

Autor: Šárka CvrkalováSouvisející články