Beckham přenechal svůj instagram ukrajinské lékařce. Hrůzy války si mohly prohlédnout desítky milionů lidí

od Markéta Krejčí
2 minuty čtení
Beckham David
Zdroj: Shutterstock

David Beckham se rozhodl k velmi neobvyklému kroku. Svůj instagramový účet na několik hodin propůjčil ukrajinské lékařce. Ta na něj nahrála to, co právě prožívá. Díky fotbalistově obrovskému dosahu si hrůzy války mohli prohlédnout lidé po celém světě téměř v přímém přenosu.

Jeden z nejslavnějších anglických fotbalistů David Beckham se velmi precizně stará o svou sebeprezentaci a své PR. Součástí toho je i správa sociálních sítí. Na svém instagramu má Beckham neuvěřitelných 71,8 milionu sledujících z celého světa.

Rozhodl se pomoci

Odchovanec Manchesteru United je známým filantropem a často pomáhá potřebným. Od roku 2005 je jeden z velvyslanců dětského fondu UNICEF, který funguje při OSN.

Nyní vyzval charismatický sportovec, aby jeho fanoušci přispěli do tohoto fondu, a pomohli tak ohroženým dětem a rodinám na Ukrajině. Jako motivaci použil velmi neobvyklý nástroj, přístup ke svému účtu svěřil pediatričce sloužící na území bombardovaného Charkova.

Ukázala, jak pracují lékaři

„Dnes předávám své sociální sítě Iryně, vedoucí regionálního perinatologického centra v Charkově na Ukrajině, kde pomáhá matkám při porodu. Přejděte na mé stories, abyste se dozvěděli víc o úžasné práci, kterou Iryna a jí podobní zdravotníci dělají pro záchranu životů na Ukrajině,“ napsal Beckham před předáním svého instagramu.

„Přispějte, prosím, jak můžete, na podporu UNICEF a lidí jako Iryna pomocí dárcovského odkazu v mém biu,“ doplnil ještě slavný záložník.

Dětská lékařka s atestací z anesteziologie odhalila, jak to při válečném stavu, který je nyní na Ukrajině, vlastně vypadá v nemocničních zařízeních.

Koho mohli, přesunuli do sklepa

„První den války jsme přestěhovali všechny těhotné ženy a matky s novorozenci do sklepení. První dny byly nejtěžší. Museli jsme se naučit, jak pracovat i za bombardování a útoků,“ popisuje podle Novinek lékařka na videu. Jak je vidět na záběrech, personál i pacienti se nacházejí pod zemí, kde je evidentně tma, vlhko a zima.

„Bohužel jsme do sklepa nemohli vzít děti z intenzivní péče, protože jsou závislé na přístrojích,“ popisuje strašlivou realitu ukrajinská lékařka.

V instagramových stories dále vysvětluje, že řada lidí na místě zůstává, přestože už jsou zdraví. Jako příklad uvádí Janu a jejího čerstvě narozeného syna. „Chlapci už je teď lépe, ale dům jejich rodiny byl zničen a oni se nemají kam vrátit.“

„Doktoři, sestřičky, všichni tu máme strach, pláčeme, ale nevzdáváme se,“ uzavřela nakonec zdravotnice video, které si mohlo prohlédnout 70 milionů lidí po celé planetě.

Zdroj: Blesk, Instagram, Novinky

Autor: Markéta MladáSouvisející články