Během cirkusové show napadli tygři svého pána. Diváci si mysleli, že je to součást představení

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Cviceni tygru
Zdroj: Sergey Petrov / Shutterstock.com

Christian Walliser během přehlídky „Dinner Circus“ ztratil půdu pod nohama a dal obávaným predátorům šanci zaútočit. Muž skončil s vážnými poraněními v nemocnici. O tragickém zážitku informoval portál Daily Star.

Když se Christian Walliser probudil z kómatu, jeho první myšlenkou bylo zeptat se na jeho milované tygry. Zvláštní bylo, že ležel v nemocnici silně potrhaný právě od svých divokých šelem.

Napadení v přímém přenosu

Krotitel tygrů bojoval o život poté, co ho během několika okamžiků napadli tři tygři během živé show „Dinner Circus“ v německém Hamburku.

Přibližně sto sedmdesát návštěvníků zaplatilo více než tři a půl tisíce korun za společenskou akci, která zahrnovala večeři o pěti chodech a program plný zábavy. Očekávali, že uvidí osmadvacetiletého Christina, jak krotí tygry. Celá show se ovšem změnila v hororový zážitek.

Tři z pěti bengálských tygrů trenéra využili příležitosti, když muž ztratil půdu pod nohama. Kousli ho do hlavy a téměř mu odtrhli ruku. Hrůza skončila až poté, co pracovníci cirkusu postříkali rozrušená zvířata hasicími přístroji.

Kolegové využili taktiku rozptýlení, aby mohli svého přítele přemístit do bezpečí, zatímco byli tygři zadrženi. Publikum mezitím začalo panikařit a z poklidného představení se stal velký chaos.

Těžká poranění

Christian byl odvezen do nemocnice s vážnými zraněními hlavy, pánve a ruky a také prodělal infarkt. Svědci řekli místním médiím, že si nejprve mysleli, že byl tento útok součástí představení.

Dvacet návštěvníků utrpělo po brutálním útoku šok a zasažený trenér byl přepraven do nemocnice, kde podstoupil operaci. Lékaři mu údajně amputovali ruku. Jeden z fanoušků dodal: „Neměl šanci. Tygři využili příležitosti a okamžitě se na muže vrhli.“

I přes krveprolití šéf cirkusu Stefan Pagels trval na tom, že tygři jsou jen hravé šelmy a že nebudou za žádných okolností uspáni. „Za prvé, tygři neudělali nic špatného. Zadruhé, naše zvířata nikdy netrestáme, pouze je odměňujeme,“ dodal.

Podle majitele cirkusu je šance pouze jedno procento, že se během představení něco pokazí. V cirkusovém světě existuje rčení, které říká „Show musí pokračovat.“ Toto rčení však nešlo dodržet, jelikož se diváci zvedli a v šoku odešli domů.

Sám muž, který utrpěl četná zranění, dodal, že zvířata za nehodu nemohou. Byla to prý jeho chyba, protože při show zakopl. Christian se aktuálně zotavuje a po uzdravení plánuje návrat do cirkusového světa.

Autor: František OlšaSouvisející články