Na palubu letu se propašoval netopýr. Způsobil nevídanou paniku

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
netopyr
Zdroj: Shutterstock

Na palubě Boeingu 777 se minulý týden odehrála scéna jak z děsivého hororu. Necelých třicet minut po vzletu z metropole Dillí bylo letadlo mířící do USA odkloněno zpět na domovské letiště. Mohl za to nečekaný cestující v podobě netopýra. Událost popsal indický časopis Bussiness Today.

Let společnosti Air India byl ohromen netopýří návštěvou, která způsobila na palubě letadla paniku. Pilot letu nahlásil přítomnost netopýra na palubě řídícímu letového provozu a rozhodl se let otočit zpět na letiště v Dillí.

Netopýr v dnešní době znepokojuje více než kdy dřív

Netopýra objevili členové posádky. Nezvaný cestující se prolétával přímo nad hlavami cestujících, kteří byli danou situací značně znepokojeni. Na webu The Indian Express se objevilo i video natočené jedním z cestujících.

Před dvěma lety by je malý nezvaný host neznepokojil tolik jako v období pandemie koronaviru, která je s netopýry úzce propojená.

Celý případ Indií otřásá, neboť celá země je stále devastována pandemií. Aktuálně je v zemi nakažených přes 27,5 milionu lidí a počet obětí se blíží k 319 tisícům.

Generální ředitelství pro civilní letectví zprávu potvrdilo pro zpravodajskou agenturu ANI: „Let AI-105 DEL-EWR se vrátil do Dillí po odletu poté, co byla vyhlášena nouzová pohotovost. Po příjezdu bylo zjištěno, že členové posádky uviděli uvnitř kabiny netopýra. Pracovníci odchytové služby byli vyzváni, aby po přistání netopýra chytili a odnesli.“

Savec byl z letadla vynesen mrtvý

Letadlo po návratu bezpečně přistálo a pracovníci odchytové služby pro zvířata byli povoláni k odchytu malého savce. Ten byl nakonec nalezen v business třídě mrtvý.

Celé letadlo pak prošlo procesem fumigace, který likviduje veškeré škůdce, hmyz i krysy. Mluvčí společnosti Air India řekl, že možnou příčinou výskytu netopýra na palubě je jeho přestup z cateringového vozu, který do letadla doplňoval potřebné zásoby před odletem. Oddělení letecké bezpečnosti ještě celý incident vyšetřuje.

Cestující z odkloněného letu naštěstí nemuseli dlouho čekat a po přesunu do jiného náhradního letounu dorazili bezpečně do USA.

Podobný případ se nestal poprvé. Před šesti lety se na palubě letu stejné společnosti při cestě do Londýna objevila krysa. Let byl také odkloněn zpět na letiště v Dillí.

Autor: Alžběta KubátováSouvisející články