Bez falešného opálení nevyjde z domu. Nevadí mu, že ho nelegální opalovací injekce mohou stát život

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
jimmy featherstone
Zdroj: Profimedia

Jimmy Featherstone je dvaadvacetiletý mladík, který se netají tím, že by si přál vypadat jako panenka Ken, plastový přítel legendární Barbie. Už v osmnácti letech si poprvé objednal nelegální opalovací injekce, díky nimž je jeho kůže až nepřirozeně tmavá. A od té doby neodešel z domu bez opálení.

Jimmy si aplikuje injekce denně. Přirozenou cestou totiž opálení nedocílil, a ačkoli používá také make-up, má strach, že by se mu při kontaktu s větrem či deštěm mohla barva z obličeje smýt. Díky produktům, které kupuje přes internet, to ale nehrozí.

Bohužel je problém v tom, že jsou injekce neověřené, a ačkoli je mladík objednává už několik let, společnost má neustále problémy se zákonem, kterým se sice vyhýbá, nikdo ale neví, jak dlouho budou ještě její produkty dostupné. A Jimmy byl dokonce několikrát předvolán k výslechu.

Zahrává si se svým zdravím

Když použil injekce poprvé, bylo mu několik dní zle. Trpěl horečkami, zimnicí, byl malátný. Dobře věděl, že je to kvůli neověřeným produktům, které vyzkoušel. Ale neodradilo ho to od denní aplikace. Jeho tělo si postupně zvyklo a dnes již problémy netrpí.

Jenomže tak je tomu pouze navenek. I když je Jimmymu po injekcích dobře a fungují u něho, dlouhodobě se podle lékařů může jednat o nebezpečný produkt, který může stát mladíka i život, nebo mu minimálně způsobit trvalé následky.

jimmy featherstone

Zdroj: Profimedia

To ale Jimmy neřeší. Hlavní je pro něj, jak vypadá. Je unesený z toho, že může mít obličej tmavý, aniž by trávil hodiny na sluníčku. Pokud mu injekce dojdou, několik dní dokonce nevychází z domu, než dojde zásoba, aby ho nikdo neviděl bez opálení.

Funguje to, tak o co jde?

Jimmy několikrát mluvil s lékaři i policejními zástupci, kteří mají na společnost prodávající injekce došlápnuto. Jenomže nikdy neřekl nic, co by jim pomohlo. Oznámil jim jenom to, co už vědí. Kolik za injekce platí, jak je používá a jaké je podle obalu jejich složení.

„Někteří lidé z domu neodejdou bez make-upu. A mnohdy se také jedná o škodlivé výrobky testované třeba na zvířatech. Mně moje injekce fungují a jsem tak šťastný. Tak o co jde?“ nechal se slyšet. Bohužel ani po několika sezeních s lékařem nepřijal, že by měl s jejich užíváním skončit.

„Takže vám nevadí, že třeba jednou zemřete předčasně? Jenom kvůli používání nelegálního produktu?“ zeptal se dokonce jednou Jimmyho doktor. Na to mladík odpověděl, že je spokojený teď, že vypadá dobře, plní si sen a nechce se starat o to, co bude za pár let.

Zdroj: dailymail.co.uk, manchestereveningnews.co.uk, nypost.com

Autor: Šárka CvrkalováSouvisející články