Bezdomovec udělal dobrou věc, v komunitě se však stal zrádcem. Od nuzného života jej zachránilo osudové setkání

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
bezdomovec
Zdroj: Shutterstock

Jmenuje se Jesse. Dnes žije se svou matkou a snaží se pomáhat lidem na ulici. Sám byl jedním z nich a předchozích deset let strávil jako bezdomovec, který krade a za mince z kašny štěstí, které tam přes den lidé hodili, si k ránu kupuje cigarety. Dnes už ale ví, že na světě není nic, co by nedokázal překonat, jak píše BBC.

Když byly Jessemu čtyři roky, rodiče ho nechali u prarodičů a odcestovali ze země. On i jeho sourozenci měli na škole jako děti problémy. S tmavou pletí se jim ostatní smáli a šikanovali je.

Jesse se proto na střední škole stal členem pochybného gangu, začal chodit za školu, brát drogy a dělat problémy. Když jednou jeho prarodiče objevili v jeho kapsách kokain, vyhodili ho na ulici.

Život mezi menšinami

Jesse nemohl dělat nic jiného, než žít s partou bezdomovců v několika starých vracích aut. Zjistil, že většina z nich skončila na ulici ze stejných důvodů jako on. Šlo o lidi jiné národnosti, barvy pleti nebo náboženského vyznání, kteří se kvůli neshodám se společností nakonec nedokázali vyrovnat s problémy a o vše přišli.

On sám prodal všechno, co měl, ale jelikož byl závislý na drogách, bylo to málo. A proto hledal jakoukoli možnost, jak si alespoň trochu přivydělat. Ta se mu naskytla, když mu pár bezdomovců nabídl výměnou za objednání pizzy teplé oblečení.

Byla to past

Jesse měl za pár dolarů, které u sebe měl, objednat dvěma bezdomovcům jídlo. Oni mu na oplátku dali oblečení, které mělo mnohonásobně větší cenu. Později se ale dozvěděl, že tento pár přepadl a umlátil člověka. Oblečení, které mu bezdomovci dali, bylo pokryté krví. Jednoduše se na něho pokusili celou věc hodit.

Jenže Jesse znal jejich jména a udělal to, co nikdo nečekal. Odešel na policii a celou věc nahlásil. A možná i k jeho vlastnímu překvapení mu policie uvěřila a dopadla skutečné pachatele.

Pokus o sebevraždu

Mezi bezdomovci se stal Jesse zrádcem. Nikdo s ním už nepromluvil, stranili se ho i ti, se kterými se dřív dělil o poslední zbytky jídla. Cítil se sám, a dokonce se pokusil o sebevraždu. Po spolykání prášků, které ukradl v lékárně, ho ale záchranáři dokázali zachránit.

Po návratu z nemocnice se uchýlil ke krádeži, po které se schoval v kontejneru. Ukradl tehdy z pokladny necelých 40 dolarů. Po pár dnech ho ale dohnalo svědomí a sám se udal na policii.

Láska mu změnila svět

Jelikož nebyla krádež nijak zásadní a Jesse sám spolupracoval s policií, dostal jako trest veřejné práce. Během nich se ale projevily problémy z dlouhodobého užívání drog. V noze se mu udělal zánět, se kterým musel na operaci.

Poté nastoupil na rehabilitace, kde se seznámil s Lucií. S tou se sblížil a na základě jejích rad prošel odvykací léčbou. Po několika letech, kdy na sobě tvrdě pracoval, se s ní dal dohromady.

Byla to láska, co změnilo jeho život. Jesse se začal vzdělávat, chodit do večerní školy a později byl schopen odjet do své rodné země a znovu se shledat s matkou, která ho kdysi opustila. Dnes je z něho po všem, čím si prošel, dobrý člověk, který se snaží pomáhat lidem na ulici. Lidem, kteří jsou na tom tak špatně, jako byl on sám před několika lety.

Autor: Šárka CvrkalováSouvisející články