Pedofil unesl sedmiletou dívku přímo z domu. Napřed jí sledoval

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
pedofil dite
Zdroj: Photographee.eu/Shutterstock.com

K otřesnému činu došlo v Kazachstánu. V jednom z tamních bytových domů kamera zaznamenala muže, který z ničeho nic popadl a unesl teprve sedmiletou holčičku. Podle zahraničního webu Daily Mail měl holčičku svléknout a dotýkat se jí.

Podle předběžných informací si podezřelý pachatel dívku vyhlédl předem v jednom z nedalekých supermarketů. Následně ji sledoval k jejímu domu, ve kterém na ni nakonec zaútočil. Vše přitom zachytila kamera CCTV v kazašském městě Almaty na jihu země.

Video zachycuje malou holčičku v růžové zimní bundě. Následně do budovy, krátce po ní, vstupuje muž oblečený v černých a šedivých barvách. Podle policie bylo na záznamu poznat, že si dívka uvědomila značné nebezpečí a snažila se do schodů najednou utíkat.

Dívku vzal do náručí a unesl ji

Muž si v prostorách domu počínal obezřetně. Než na dívku něco zkusil, pořádně se kolem sebe rozhlížel, aby neměl žádné svědky. Pak ze záběru zmizí, ale když se na něm objeví znovu, už drží malou holčičku v náručí a odnáší ji pryč.

Muž si ji odnesl do místnosti, kde už žádné kamery nebyly. Tamní prostory tedy musel moc dobře znát, nebo měl jen štěstí. Policie však přišla i s informací, že dívku muž osahával a svlékl ji dokonce donaha.

K případu se vyjádřil podplukovník Rustam Abdrakhmanov, zástupce náčelníka městské policie v Almatě. Novinářům řekl: „Muž odvlekl dívku na místo, které není sledováno kamerami. Tam ji svlékl, začal se jí dotýkat a osahávat jí po celém těle.“

Dívku před dalším potencionálním nebezpečím ochránila její duchapřítomnost. V jednom z okamžiků, kdy to pachatel nečekal, začala křičet o pomoc a dokázala utéci k rodičům. Ti její křik slyšeli z horních pater a bez jakéhokoliv čekání přivolali policii.

Pedofilovi hrozí až 15 let vězení

„Oběti se podařilo uprchnout a ohlásit událost své matce. Pachatel byl chycen do deseti minut,“ informuje o tom web Daily Mail.

Pedofil si musel totiž všimnout, že je dívka sama a snažil se využít dané situace. Obviněný muž, proti kterému bylo vzneseno trestní stíhání, si může za mřížemi odsedět až patnáct let natvrdo. O dalších krocích ale policie žádné informace neposkytla.

Autor: Ivan GlaserSouvisející články