Bezpečnostní kamera zachytila, jak statečný kovboj zpacifikoval ozbrojeného lupiče. V klidu si sundal brýle a začal konat

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
kovboj
Zdroj: Shutterstock

Dříve se každou chvíli odehrávala nějaká ta přestřelka, ve které se mohl kovboj blýsknout svou statečností. Dnes už jsou ale doby trochu jiné a většina kovbojů u pasu nenosí zbraň ani laso. Jde spíše o chlapíky s kloboukem, kteří zasvětili svůj život starosti o farmu na domácí zvířata. To ale neznamená, že jsou o něco menšími hrdiny.

Své o tom ví Daniel Cardenas, majitel obchůdku se smíšeným zbožím nacházejícím se v Monterrey v Mexiku. Mnoho lidí se v oblasti věnuje farmaření, a není tak divu, když se mezi lidmi objeví někdo s kovbojským kloboukem na hlavě. Ten den se ale ukázalo, že kovbojská odvaha v některých těchto lidech stále přežívá.

Danielův otec Reynaldo se v obchodě objevil vlastně náhodou zrovna ve chvíli, kdy proti pokladníkovi vytáhl neznámý muž zbraň a výhružně ho žádal o peníze. Svůj čin ale moc připravený neměl, a tak i když byl ozbrojen, nakonec to nedopadlo.

Nesnažil se ani skrýt svou totožnost

Mladý zloděj si sice natáhl na hlavu kapuci, jinak se ale příliš nesnažil zakrýt svou totožnost. V obchodě plném kamer se doslova vystavil na odiv, a i kdyby jeho loupež šla podle plánu, tak by byl brzy dopaden. Kromě toho si ale nezkušený chlapík nedokázal pohlídat svědky.

Nejprve namířil zbraní na muže za pokladnou, pak několikrát pohrozil i přítomným, včetně Reynalda. Ten ale jeho výhružky, aby se nehýbal, nebral moc vážně. Sundal si z očí sluneční brýle, což zloděje vyprovokovalo, aby se na něho zaměřil. Ve správnou chvíli pak kovboj udeřil.

Na záběrech z bezpečnostních kamer je vidět, že se mu podařilo muži dát paži kolem krku a vyrazit mu zbraň. Pak se zloděj ze sevření vyvlékl tím, že si stáhl přes hlavu mikinu. Jenomže uniknout se mu daleko nepodařilo. Neměl v podstatě žádnou šanci.

Dopaden dvěma řezníky

Jakmile byl zloděj zbaven zbraně, z lidí v obchodě opadla nervozita. Dva z řezníků, kteří v obchodě pracují, pak společně s Reynaldem vyběhli za utíkajícím mužem a podařilo se jim ho zpacifikovat. Nezkušený zloděj pak už jenom musel počkat na příjezd policie.

Tu zavolala žena od pokladny hned ve chvíli, kdy byl muž zbaven zbraně. Jak to s ním nakonec dopadlo a jaký trest ho čeká, se neví, jistě ale bude potrestán po zásluze. Reynaldo ukázal, že stateční muži v klobouku stále existují a že dokáží víc než jenom obstarávat domácí zvířata.

„Táta byl statečný. Přiznal ale, že jednal hodně instinktivně a samozřejmě se dost bál, protože muž byl ozbrojený skutečnou pistolí, zatímco on měl jenom holé ruce. Jeho statečnost je obdivuhodná,“ řekl k příběhu majitel obchodu, který se o něj s médii rozdělil.

Zdroj: YouTube, spotlightstories.co

Autor: Šárka CvrkalováSouvisející články