Drzý zlodějíček si vybral špatnou oběť. Od ženy dostal místo telefonu pořádnou nakládačku

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
kradez telefon
Zdroj: Shutterstock

Každý z nás už někdy v životě slyšel poučky o tom, jak se bránit, když nás někdo napadne na ulici. Jenomže mnohdy je teorie mnohem lehčí než praxe a ve stresu navíc člověk nejedná tak, jak by si představoval. Muž, který se pokusil okrást na první pohled slabě vypadající ženu ale přesto úplně neuspěl.

Výzkumy v USA ukazují, že každý 10. majitel mobilního telefonu se stává obětí zločinu, při kterém právě po tomto zařízení kriminálníci jdou. Jinak tomu nebylo ani v tomto případě. Muž nepožadoval po ženě peníze, ale jen její telefon.

Útočník si nicméně vybral opravdu špatnou osobu. Meredith Livengood je totiž instruktorkou bojových umění. K nepochopení na tom je nejvíce to, že to muž dobře věděl. Jako záminku k přepadení totiž požádal o zapsání do kurzů. A jak se ukázalo, hodily by se mu.

Pokusil se ujet na kole

Meredith odcházela z práce, když ji na chodníku zastavil muž s tím, že by si přál zapsat se na kurzy bojového umění. Ona vytáhla mobilní telefon, aby se na něm podívala do diáře. V tu chvíli mladík ženě telefon vytrhl, nasedl na kolo a pokusil se uniknout.

Jenomže velmi rychlým reakcím ženy, která už jako malá dělala kickbox a taekwondo, neměl šanci utéct. Držitelka černého pásu v karate ho doběhla, stáhla ho z kola, mobilní telefon mu vytrhla z ruky a prudkým odstrčením ho poslala k zemi. Pak zakřičela o pomoc, ukázalo se ale, že to není potřeba.

Muž se zvedl a začal utíkat pryč. Je jasné, že kdyby zůstal, dostal by jenom ještě větší nakládačku. Takhle z toho vyvázl jenom s ostudou a odřenými koleny, zatímco Meredith dokázala, že je instruktorkou v oboru oprávněně.

Už se nejspíš pro lekce nevrátí

Několik jejích kolegů po jejím křiku přiběhlo, dokonce i její soused seběhl z patra s baseballovou pálkou v ruce, aby útočníka zastrašil. To už byl ale muž dávno pryč. Policii se žena rozhodla nevolat, přesto se však záznam z kamer na ulici dostal na internet.

Zlodějíček tak má pořádnou ostudu po celém Facebooku a mnoha dalších sociálních sítích. Někteří lidé dokonce uvažují o tom, zda se nepřijde na lekce zapsat ještě jednou, protože by mu možná prospěly, když ho tak snadno sundala k zemi žena.

Meredith a její kolegové se tomu ale smějí. Pravděpodobně to není poprvé, co se někdo z nich setkal s nevydařeným pokusem o krádež. Je jenom škoda, že takových žen není více, a většina zlodějů mobilních telefonů je tak nakonec bohužel úspěšná.

Zdroj: spotlightstories.co, usacarry.com, breaking911.com

Autor: Šárka CvrkalováSouvisející články