Bidenův nebinární poradce pro jadernou politiku vyvolává úžas. Dočkal se i negativních reakcí

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
Sam Brinton
Zdroj: Profimedia

Americký prezident Joe Biden najal nového šéfa poradců pro jadernou politiku. Není divu, že se jedná o jednu z nejvyšších pozic na ministerstvu jaderné energetiky, a že tak Biden vybral toho nejlepšího z nejlepších. Jeho znalosti a zkušenosti jsou ale až to druhé, co každého zajímá.

Toho, že je Sam Brinton výjimečný, si všimne každý na první pohled. Má vyholenou hlavu, pod nosem knír, maluje si výrazně červenou rtěnkou rty a po Bílém domě se prochází v šatech a na vysokých podpatcích. Oslovovat se nechává zájmenem oni.

Sam je kromě skvělého jaderného experta také aktivistou LGBTQ komunity, který o sobě tvrdí, že je nebinární, tedy ani muž, ani žena. Je na první pohled kontroverzní a společnost tak podle thefocus.news reaguje na Bidenův krok sporně. O jeho kvalitách ale údajně není pochyb.

V politice jde o reprezentaci

Podle zahraničních webů tvrdí celá řada Američanů, že jde v politice především o reprezentaci. Proto se mnoho z nich ptá, zda je skutečně vhodné, aby někdo takový vystupoval jako jedna z hlavních osob země. Podle pinknews.co.uk se na Sama snesla poměrně velká kritika.

sam brinton

Zdroj: Profimedia

On sám je na to ale zvyklý vzhledem k tomu, v jakých kruzích se pohybuje. Navíc ho celá řada lidí podporuje, protože se nebojí být sám sebou a ukazuje, že i lidé jako on jsou vzdělaní, chytří, a to, že mají jiný životní styl, neznamená, že jsou v čemkoli podřadní.

Nejen Američané, ale i další zahraniční politici a občané pak tvrdí, že důležité je v politice vzdělání a inteligence a Biden v tomto ohledu jistě nepochybil. Kvality Sama Brintona jsou obrovské a ve své pozici prý rozhodně nezklame. Přesto vyvolal ve světě pozdvižení.

Výrazná kritika

Na sociálních sítích se Sam dočkal mnoha negativních reakcí. „Zase nějaké zamindrákované vemeno, které bude chtít zničit svět,“ napsal jeden z uživatelů. Jiný má zase problém s tím, že je politika z poloviny právě o reprezentaci a Sam rozhodně dobrý dojem neudělal.

Někteří lidé dokonce kritizují Bidena, že chtěl působit zajímavě nebo snad dokonce jako člověk, který podporuje podobnou komunitu lidí, a jen z toho důvodu Brintona najal, aby si získal ve světě pověst člověka, který doslova miluje všechny. K tomu se americká hlava státu odmítá vyjadřovat.

„V této funkci, budu dělat to, o čem jsem vždycky snil. Budu usilovat o řešení národních problémů s jaderným odpadem,“ říká o svém zaměstnání Brinton. „Ve dne pracuji, abych zachránil lesbickou, gay, bisexuální, transgender, queer a pochybující mládež před sebevraždou, a v noci pracuji na záchraně světa před ekologickou katastrofou související s jaderným odpadem,“ dodal. Obě své role tak očividně považuje za velmi důležité.

Zdroj: Twitter, thefocus.news, pinknews.co.uk

Autor: Šárka CvrkalováSouvisející články