Billie Eilish: Kdybych nebyla očkovaná, asi bych na covid zemřela

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
billie eilish
Zdroj: Profimedia

Ani slavným osobnostem se nemoci nevyhýbají. Koronavirus už chytila celá řada českých celebrit, některé dokonce i dvakrát. Ani v zahraničí to není jinak. A ačkoli se lidé nejvíce bojí o zdraví spíše starších lidí, i mladí mohou mít s nemocí závažné problémy.

Svými slovy to potvrdila i dvacetiletá americká zpěvačka Billie Eilish. Ta s covidem bojovala podle všeho letos v srpnu a v médiích se nechala slyšet, že průběh byl u ní velmi drastický. Zatímco někteří fanoušci se o ni báli, jiní tvrdili, že přehání.

Billie totiž doslova prohlásila, že kdyby před chycením nemoci nebyla očkovaná, pravděpodobně by na koronavirus zemřela. A to jsou silná slova nejen podle fanoušků, ale i podle některých lékařů. Jak to bylo ve skutečnosti?

Vakcína zachránila celou rodinu

Když Billie chytila koronavirus, v karanténě musela být celá rodina. Její bratr, matka a otec. Bratr se bohužel nakazil, díky vakcíně se mu ale podle Billie nic nestalo a dostal se z problémů velmi rychle. Ona sama ale musela zůstat ležet dva měsíce.

„Bylo mi velmi dlouho špatně. Z domu jsem nechodila, měla jsem snad všechny problémy, které nemoc přináší. Ale díky očkování jsem přežila. Vakcína je skvělá a pomohla nejen mně a bratrovi, ale také rodičům, kteří covid díky ní nechytili od nás,“ vyjádřila se zpěvačka.

Informace řekla při natáčení pořadu Howarda Sterna v americkém rádiu, kde se objevila jako host. Její chvála na očkování některé fanoušky rozhořčila, jiní ale sdílí její názory a podporují ostatní ve vakcinaci.

Cítila se špatně i psychicky

Zpěvačka přiznala, že velký podíl na tom, jak jí bylo, měla také psychika. Lidé jsou v dnešní době totiž podle jejích slov velmi vystresovaní, a jakmile chytí covid, nevnímají jenom nemoc jako takovou, ale i to, že je to problém pro všechny okolo.

„Cítila jsem zodpovědnost za rodinu. Až zpětně jsem si potom uvědomila, že mi bylo čím dál víc špatně právě proto, že jsem nad covidem nepřemýšlela jako nad nemocí, ale jako nad problémem. Jsem si ale jistá, že kdybych nebyla očkovaná, zemřela bych,“ řekla v rozhovoru.

Dnes už je Billie Eilish naštěstí zdravá a může zase začít s vystupováním. Od svého zážitku se snaží o očkování hodně mluvit a podpořit v rozhodnutí ty, kteří ho ještě nemají. Jak sama říká, jí doslova zachránilo život.

Zdroj: theguardian.com, insider.com, pagesix.com

Autor: Šárka Cvrkalová

 Související články