Bizarní události z korunovace Karla III. Neposlušný kůň, Harry za kloboukem a zívající Louis

od Šárka Cvrkalová
< 1 minuta čtení
Korunovace Karla III
Zdroj: Profimedia

Korunovace krále Karla III. byla obrovskou událostí, o které píší média po celém světě. Kromě samotného ceremoniálu a slavnosti se ale hovoří také o několika bizarních událostech, které se během celé akce staly. A nebylo jich málo.

Taková událost, jako je korunovace, bývá připravována dlouhé týdny předem. Proto se předpokládá, že by se na ní nemělo nic pokazit. Ovšem vždy se najde něco, co může situaci trochu změnit a je pak třeba spoléhat na improvizaci.

To zvíře za to nemohlo

Jedním z momentů, který byl neplánovaný a při kterém bylo třeba trochu zaimprovizovat, byla situace, kdy jeden z koní v průvodu odmítl poslechnout svého jezdce. Nacouval do bariér, za kterými stáli lidé, pár diváků vyděsil a celé to navíc zachytily kamery.

Úsměvná situace se tak objevila na twitteru, kde se k ní lidé začali vyjadřovat. „Není to žádné překvapení. Vytrénovat koně, aby zůstal v klidu v takovém davu lidí, to je téměř nemožné,“ myslí si uživatel Nom de Plume.

Koni bylo jeho pochybení odpuštěno, zato zpěvačka Katy Perry bude fanoušky nejspíš ještě nějaký čas považována za nešikovnou. Fotografové ji totiž zachytili právě ve chvíli, kdy zakopla a na svých vysokých podpatcích málem upadla, uvádí Buzzfeed.

Harry si korunovaci asi moc neužil

Princ Harry, který nakonec přece jen na korunovaci dorazil, byl až ve třetí řadě mezi hosty. Výhled mu navíc celou dobu zastiňoval klobouk princezny Anny. Syn Karla III. tak viděl z korunovace jen část.

Naopak pětiletý princ Louis viděl natolik, aby usoudil, že ho v jeho věku podobná událost absolutně nezajímá. Téměř celou dobu zíval a fotografové ho tak skoro na každé fotce zachytili s otevřenými ústy, píše Independent.

Zdroj: Twitter, Buzzfeed, Přehledně24, Independent

Autor: Shani MaiováSouvisející články