Princ Harry na korunovaci Karla III. dorazí, ovšem bez manželky. Britové jsou rádi

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
Harry Meghan
Zdroj: Profimedia

Velká Británie se v současné době připravuje na korunovaci krále Karla III. Té se podle serveru BBC zúčastní více než 2000 hostů. Dlouho se spekulovalo, zda mezi nimi bude také jeho syn princ Harry. Ten nakonec skutečně dorazí, jeho žena a děti se ale korunovace nezúčastní.

Buckinghamský palác ve středu informoval o tom, že princ Harry na velký den svého otce dorazí. „Buckinghamský palác s potěšením potvrzuje, že vévoda ze Sussexu se zúčastní korunovační bohoslužby ve Westminsterském opatství 6. května,“ stojí v prohlášení.

Pouze na krátký ceremoniál

Na korunovaci dorazí princ Harry sám. Jeho manželka Meghan zůstane v Kalifornii společně se dvěma dětmi, které s Harrym vychovávají. Princ se navíc podle serveru Daily Mail nezdrží dlouho.

Korunovace Karla III. totiž potrvá tři dny. Harry ale dorazí jen na ceremoniál ve Westminsterském opatství. Poté se král s královnou přesunou do Buckinghamského paláce, odkud z balkonu Karel poděkuje své nejbližší rodině. Tam se pravděpodobně už ale Harry neobjeví.

Zahraniční zdroje uvádějí, že pozváni byli původně jak Harry, tak i jeho žena. To, že odmítla, značí pokračující napětí mezi párem a Buckinghamským palácem. Jeho důvodem jsou dle médií především výroky Meghan kritizující poměry v královské rodině.

Dobře, že nedorazí

Podle komentářů na sociálních sítích jsou lidé velmi rádi, že zatímco Harry dorazí, jeho žena se bude držet stranou. „Je dobře, že nedorazí. Potom, co řekla o Alžbětě, by to bylo dost odvážné. Ten, kdo jí poradil, aby zůstala doma, byl velmi chytrý,“ píše na facebooku uživatelka Garofina.

„Jsem opravdu ráda, že princ Harry dorazí a bude pro Karla III. oporou. A nepřekvapuje mě, že Meghan tam nebude. Ale za mě se princ rozhodl dobře, když dorazí i sám,“ uvádí Sherry.

Podle uživatele Briana by příště měl být pár, zvláště pak Meghan, ohledně svých výroků ke královské rodině opatrnější. Nebylo by pak třeba řešit, zda mohou, či nemohou dorazit.

Zdroj: BBC, Daily Mail, Facebook

Autor: Šárka CvrkalováSouvisející články